آنچه باید درباره حکاکی لیزری بدانید

برای صنعت حکاکی ، لیزرهای CO2 که به دلیل گازهایی که برای ایجاد منبع نور استفاده می شوند ، نامگذاری شده اند ، ابزارهای انتخابی هستند. استفاده از لیزر نسبت به سایر روش های حکاکی مزایای گوناگونی دارد. اول از همه ، زیرا این ابزار یک پرتوی از نور است ، هیچ تماس محصول وجود ندارد ، که به معنای کمتر آسیب محصول یا تغییر شکل محصول است. طولی نکشید که صنعت حکاکی متوجه لیزر شد و به زودی از آنها برای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی از جمله جوشکاری ، عملیات حرارتی ، اچ و حکاکی استفاده می شود.

در اوایل دهه ۱۹۶۰ بود که دانشمندان برای اولین بار کشف کردند ، آنها می توانند یک منبع نور ایجاد کنند ، انرژی را متمرکز کنند و ابزاری به اندازه کافی قدرتمند برای تأثیر بر مواد خاص دارند. نام منبع نور – LASER ، مخفف کلمه تقویت نور توسط تابش تابشی است. گاهی اوقات مارک لیزر به عنوان اچ لیزر شناخته می شود برخلاف اچ معمول ، اچ لیزر به ماسک و مواد شیمیایی نیاز ندارد.

اچ لیزر در اصل فقط نام دیگری برای حکاکی لیزری است. تقریباً تمام مواد را می توان با لیزر حکاکی کرد / لیزر علامت گذاری کرد.

لیزر برای برش اکریلیک (پلکسی گلاس) ، PETG ، پلی کربناتهای نازک (Mylar) ، PVC گسترش یافته استایرن (Sintra) ، چوب ، کاغذ و پارچه به خوبی کار می کند. اچ لیزر پیامی دائمی بر روی یک جز component درون پردازشی یا تمام شده فراهم می کند. برش لیزری با دقت بالا ، کاهش آلودگی یا تاب ، و یک پایان با کیفیت به برنامه های برش صنعتی اضافه می کند.

اچ لیزر فرآیند علامت گذاری مواد بدون برش در تمام طول با استفاده از توان کاهش یافته است. این را می توان روی بسیاری از مواد از جمله تخته سنگ ، گرانیت ، فولاد ضد زنگ ، چرم ، آربوریت ، شیشه ، آینه ها و چوب های سخت برتر انجام داد.

علامت گذاری با لیزر همچنین هنگامی که قطعه ای که علامت گذاری می شود خیلی کوچک باشد یا شکل آنقدر پیچیده باشد که با هر چیزی غیر از اچ مشخص شود ، مورد علاقه قرار می گیرد. از خدمات علامت گذاری لیزری می توان برای هزاران برنامه از صفحه کلید کامپیوتر گرفته تا هدایای تبلیغاتی ویژه استفاده کرد. برخی از مواردی که لیزرهای Co2 و سیستم های لیزر Co2 می توانند در مورد مارک گذاری و حکاکی شیشه یا کوارتز استفاده کنند ، گیاهان شیشه شناور ، ساخت درب و پنجره های شیشه ای ، شماره گذاری سریال دائمی ، اطلاعات ایمنی ANSI ، آرم های مشتری ، ساخت شیشه های تزئینی یا مخصوص ، داده های مربوط به کارخانه ، تاریخ تولید و خط تولید ، و / یا شماره قطعات.

علامت گذاری لیزری شیشه توسط لیزرهای Co2 در حین پرواز یا هنگام حرکت می تواند برای بسیاری از محیط های صنعتی و کاربردهای علامت گذاری شیشه افزودنی عالی باشد. انعطاف پذیر ، قابل برنامه ریزی و از نظر محیط زیست تمیز است. لیزرهای Co2 می توانند نتایج عالی برای مارک گذاری شیشه ارائه دهند و همچنین باعث کاهش قابل توجهی در هزینه های عملیاتی و هزینه لوازم می شوند.

هیچگونه مواد مصرفی وجود ندارد بنابراین هزینه های عملیاتی حداقل است و سیستم لیزر اگر به درستی خسته شود ، تمیز می شود ، به همین دلیل تمیز کردن با هزینه یا دفع محصول غیرضروری است. دستگاه حکاکی لیزری از بیشترین توان خود استفاده می نماید، خصوصاً اگر این فلز از نوع سخت تری باشد.

از بین بسیاری از مواردی که امروزه با لیزر حک شده اند ، iPod ها و لپ تاپ ها در بالاترین رتبه در بازار مصرف قرار دارند. همچنین این خدمات حکاکی در بیشتر فروشگاه های تخصصی موجود است زیرا هم اکنون رایج ترین نوع حکاکی است. دستگاه ها و سیستم های لیزر در کاربردها و صنایع مختلفی از جمله تجهیزات پزشکی ، هوا فضا ، ساخت ، خودرو ، دارویی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع توسط Helen Hecker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.