برش لیزری فلزات

برش لیزری یک فناوری مدرن است که در آن لیزر پرقدرت به سطح مورد نظر جهت برش اشکال و اشکال مختلف هدایت می شود. این ماده معمولاً می سوزد یا ذوب می شود و سطح سطح آن با کیفیت بالا می ماند. از آنجا که هیچ تماس مستقیمی بین لیزر و سطح مورد استفاده وجود ندارد ، سطح دقت و دقت در فرایند برش لیزر در مقایسه با روشهای معمول بسیار بیشتر است.

به دلیل دقت و کارایی ، از برش لیزر برای برش طیف گسترده ای از مواد استفاده می شود. فلز یکی از این برنامه های رایج است. از زمان های بسیار قدیم ، فلزات به طور گسترده ای برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند. از سلاح و زیور آلات گرفته تا مواد ساختمانی و بسته بندی ، نمی توان اهمیت فلزات را در زندگی روزمره منکر شد. امروزه ، با توسعه فیبر نوری و فناوری اطلاعات ، فلزات نقش بسیار ویژه ای پیدا کرده اند. از آنجا که روشهای معمول پردازش نمی توانند همه این نیازهای مدرن را کفایت کنند ، برش لیزر به طور گسترده ای در پردازش فلزات استفاده می شود.

جدا از لیزر CO2 طبیعی که در بیشتر فرآیندها استفاده می شود ، برش فلز از سه فرآیند دیگر استفاده می کند ، یعنی برش اکسیژن ، برش نیتروژن و برش تصعید. فرآیند اکسیژن با توجه به واکنش بین فلز و گاز ، گرمای بیشتری ایجاد می کند. گرمای اضافی در روند برش کمک می کند. از طرف دیگر ، وقتی از گاز بی اثر مانند نیتروژن برای برش فلز استفاده می شود ، نیروی اضافی مورد نیاز است.

از آنجا که فلزات رسانا و منعکس کننده گرما هستند ، بسته به ماهیت فلز ، لازم است شدت لیزر تغییر کند. پرتوی لیزر به اطراف سطح فلز هدایت می شود تا شکل دلخواه را بدست آورد.

برش لیزری فلزات مزایای متعددی نسبت به سایر فرایندها مانند برش پلاسما ، برش جت آب و برش شعله دارد. فرایند لیزر نه تنها سریعتر از روشهای دیگر است ، بلکه سطح دقت و کیفیت بی نظیری را نیز ارائه می دهد. احتمال آسیب دیدن سطح بریده شده نیز کاهش می یابد.

منبع توسط Thomas Morva

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.