مقایسه برش لیزری و برش واترجت

وقتی صحبت از برش لیزری در مقابل برش جت آب می شود ، بحث های زیادی وجود دارد. واقعیت این است که هر دو گزینه دارای مزایای خاص خود هستند که می توانند به کاربر ارائه دهند. اما با این گفته ها ، قبل از شروع هر کاری باید بدانید کدام یک برای شما بهتر است. اگر این کار را نکنید ممکن است در نهایت به نتایج کمتر از حد متوسط ​​یا پرداخت پول بیشتر از آنچه باید پرداخت کنید. بنابراین برای جلوگیری از این امر ، دانستن مزایای هر دو روش برش ، در طولانی مدت در وقت شما صرفه جویی می کند.

به عنوان یک قاعده کلی ، اگر لیزر و واترجت هر دو می توانند کاری را انجام دهند ، می خواهید فناوری برش لیزر را انتخاب کنید. در واقع دو مزیت اصلی فناوری برش لیزری وجود دارد که باعث محبوبیت آن می شود.

اول از همه و مهمترین ، با پروفایل لیزر شما قادر خواهید بود کار را خیلی سریعتر از هر روش دیگر به پایان برسانید. این امر در بخشهای بازار مانند اتومبیل سازی یا هوا فضا امری حیاتی است که تهیه قطعات برش لیزری به بخشی جدایی ناپذیر از پروژه های بزرگ تبدیل شده است. به طور معمول ، اجزای سازنده برای نمونه سازی یا مقاصد تصحیح در دسترس قرار می گیرند در حالی که ابزار تولید با حجم بالا هنوز مهندسی می شوند. این بدان معناست که اتومبیل یا هواپیمای نهایی خیلی زودتر به بازار عرضه می شود و مدت زمان لازم برای بازیابی هزینه های توسعه را کاهش می دهد.

همراه با صرفه جویی در وقت ، با برش توسط لیزر اجزا نیز بلافاصله برای سرویس آماده می شوند. پس از اتمام برش دیگر نیازی به طی مراحل تمیز کننده خسته کننده نیست. اکثر دستگاه های برش لیزری با کیفیت مانند ساخته شده توسط Trumpf به اپراتور اجازه می دهند فشار گاز و سرعت برش را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که یک پایان تقریباً کامل حاصل می شود.

مزیت مهم دیگر دستگاه برش لیزر این است که برش های دقیق ارائه می دهد. به دلیل عرض برش بسیار باریک ، هرگز نگران نرسیدن به خواسته خود خواهید بود. کار دقیق را می توان به لطف برش هایی به اندازه 0.1 میلی متر با دقت انجام داد. این بدان معنی است که پروفایل لیزر برای بسیاری از موارد مختلف مانند مبلمان پیچیده یا مجسمه ها مناسب است.

در آخر ، همچنین تصور می شود که برش توسط لیزر از تمیزترین روش های برش است. برای مشتری این بدان معناست که آنها این خطر را ندارند که قطعات آنها در اثر مواد زائد مرتبط با برش جت آب آسیب ببیند یا آسیب ببیند.

همانطور که مشاهده می کنید فواید بسیاری همراه با این روش برش وجود دارد. این بدان معنا نیست که برش لیزر همیشه بهترین گزینه است ، اما برای اکثر مردم این راهی است که باید طی شود. اگر تجهیزات لازم برای انجام یک کار را ندارید ، همیشه می توانید به یک متخصص برش لیزر مراجعه کنید تا به شما کمک کند. به این ترتیب شما یک فرد حرفه ای برای نهایی کردن کار و مشاوره در مورد بهترین روش کار با شما کار می کند.

منبع توسط Simon Tregillus

لطفا به این مطلب ، امتیاز دهید

حتما ببینید

نحوه کار دستگاه برش پلاسما CNC

دستگاه cnc برش پلاسما چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات که رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *