تمبرهای پیش مرکب و تمبرهای خود مرکب – آیا آنها را از یکدیگر متمایز می کنید؟

تمبرهای پیش مرکب و خود مرکب از جهات مختلف متفاوت هستند. اما اکثر مردم ، وقتی نیاز به تمبر دارند ، فقط خرید می کنند. آنها مزایای استفاده از یک نوع تمبر را نسبت به نوع دیگر نمی دانند. از طریق این مقاله ، اجازه دهید من از این فرصت برای آموزش تفاوت بین این دو نوع استفاده کنم. هدف من این است که به شما کمک کنم از نظر آگاهانه انتخاب خوبی داشته باشید.

تمبرهای پیش مرکب چیست؟

این تمبرهایی با جوهر آغشته (پر) شده در قالب لاستیک هستند. برای ایجاد برداشت ، کمی آن را فشار دهید. بدون هیاهو به طور کلی ، جوهر از حروف یا طرحی که روی لاستیک طراحی می کنید عبور می کند تا احساس خوبی ایجاد کند. مارک های معروف این تمبرها شامل Brother Stamps، Xstamper، iStamp و چندین مورد دیگر است.

تمبرهای خود مرکب؟ آنها چه هستند؟

اینها برای برخورد به صفحه جوهر تلنگر می شوند. پس از چیدن جوهر از روی صفحه ، آن را برمی گرداند تا بر روی کاغذ اثر بگذارد. به عبارت دیگر ، آنها مکانیزمی دارند که به موجب آن قالب لاستیکی جمع می شود تا هر بار که از مهر خود استفاده می کنید ، به صفحه جوهر ضربه بزنید. مارک های این تمبرها شامل Ideal ، Trodat ، Cosco ، Ultifast و Shiny است.

تفاوت بین دو نوع تمبر چیست؟

سازوکار

همانطور که قبلاً گفته شد ، تمبرهای لاستیکی از قبل جوهر شده به جوهر اجازه می دهند تا از طریق حروف یا طرح تمبر عبور کند تا با فشار ساده روی کاغذ اثر بگذارد. از طرف دیگر ، تمبرهای لاستیکی خود مرکب بالا می روند و دوباره برمی گردند تا بر روی یک سند تأثیر بگذارند.

احساس؛ عقیده؛ گمان

تمبرهای لاستیکی از قبل جوهر شده ، تصاویر واضح و واضح را با تصاویر بسیار واضح دریافت می کنند. آنها بهترین جایی هستند که باید آرم ها و / یا گرافیک های دیگر را در طراحی تمبر ادغام کنید. از طرف دیگر تمبرهای لاستیکی خود مرکب تصاویر خوبی تولید می کنند اما نه چندان واضح. برای آرم یا گرافیک دقیق خوب نیستند.

جوهر

در تمبرهای پیش مرکب از جوهر بر پایه روغن استفاده می شود در حالی که در خود مرکب ها از جوهر بر پایه آب استفاده می شود. جوهر بر پایه روغن گرانتر از جوهر بر پایه آب است. اما برداشت های بسیار خوبی ایجاد می کند و خیلی سریع خشک می شود. فقط در کمتر از ۵ ثانیه خشک است.

تاریخ قابل تنظیم

در حال حاضر ، موارد قبلی که دارای جوهر هستند با تاریخ قابل تنظیم کارخانه ارائه نمی شوند. اما خود مرکب ها این کار را می کنند.

اندازه

تمبرهای پیش مرکب در مقایسه با نمونه های خود مرکب کوچکتر هستند. اگر اندازه و قابل حمل بودن آن را ناراحت می کنید ، نوع مرغوب برای شما بهترین است.

تطبیق پذیری

تمبرهای پیش مرکب همه کاره هستند. می توانید هر نوع قلم و تصویر را روی آنها قرار دهید. حتی می توانید از آنها برای مهر کردن عکس خود استفاده کنید ، این در مورد تمبرهای خود مرکب وجود ندارد. آنها از این جنبه محدودیت دارند.

قیمت

تمبرهای پیش مرکب گرانتر از تمبرهای خود مرکب هستند. علاوه بر این ، جوهر آنها نسبتاً گران است اما ماندگاری بیشتری نسبت به جوهر بر پایه آب دارد. با این حال ، با تمبرهای خود مرکب ، شما وقتی بالشتک های جوهر علاوه بر خرید جوهر قدیمی می شوند ، جایگزین آنها می شوید. تمبرهای پیش مرکب قطعات قابل تعویض ندارند.

طول عمر

تمبرهای پیش مرکب با پر کردن جوهر خوب بیش از ۵۰،۰۰۰ برداشت دوام می آورند. نوع تمبر خود مرکب حدود ۱۰۰۰۰ برداشت طول می کشد. پس از آن ، شروع به ایجاد مشکلاتی مانند فرسودگی قالب و جوهر می کند ، که نیاز به جایگزینی دارد. علاوه بر این ، مکانیسم چرخش به بالا و پایین آن نیز با گذشت زمان کار عادی را متوقف می کند.

تولید

تمبرهای پیش مرکب دستگاه مخصوص خود را دارند که آنها را تولید می کند. به طور معمول ، تولید کنندگان چنین تمبرهایی ماشین هایی را که برای ساخت تمبر استفاده می کنید ، تولید می کنند. به عنوان مثال ، Brother دارای StampCreator است که سازندگان تمبرهای برادر از آن برای تولید تمبر استفاده می کنند.

در مورد تمبرهای خود مرکب ، شما فقط باید لاستیک را با طرحی که می خواهید برش دهید. روش های زیادی برای برش لاستیک وجود دارد. می توانید دستی انجام دهید یا می توانید از دستگاه تمبر استفاده کنید. بهترین دستگاه ساخت تمبر سیستم حکاکی لیزری است.

دو نوع تمبر چگونه به هم شبیه هستند؟

هر دو با جوهر قابل شارژ هستند. هر دو نوع برای سطوح براق توصیه نمی شود زیرا جوهر به راحتی قابل لکه زدن است. علاوه بر این ، همه آنها در چندین رنگ وجود دارند که می توانید از آنها انتخاب کنید. اما رایج ترین رنگ ها قرمز ، آبی ، سیاه ، بنفش و سبز است.

نتیجه

در پایان ، همانطور که قصد خرید تمبر را دارید ، نکات فوق را در نظر بگیرید تا آگاهانه تصمیم بگیرید. اما به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، همیشه تمبرهای خود را از سازندگان تمبر شناخته شده بخرید تا از جعل جلوگیری کنید. تمبر شما تصویر نام تجاری یا سازمانی شما را حمل می کند. سازندگان شناخته شده تمبر شما را در برابر جعل و تولید مثل تمبرهای شما محافظت می کنند. علاوه بر این ، آنها آن را با ویژگی های ضد جعل ساخته شده است. خرید تمبرهای خود از سازندگان مهر ایوان مشکلات خاص خود را دارد. مراقب باش!

منبع توسط Charles Kiyimba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.