تاریخچه توربین بادی از ابتدا

توربین های بادیب با نام های گوناگونی شناخته می شود اما ریشه آن از آسیاب بادی شروع می شود. این شروع خوبی برای شروع بحث ما است.

هیچ کس نمی داند مخترع اصلی آسیاب بادی چه کسی بوده است. نشانه هایی از وجود آسیابهای بادی در یونان یا روم قدیم یافت نشده است. شواهد نشان می دهد اولین آسیاب های بادی در ایران در حدود سال ۶۴۴ قبل از میلاد برای بالا بردن آب ظاهر شدند. مسیر توسعه به غرب در عربستان حدود سال ۱۰۰۰ میلادی آغاز می شود. سپس از طریق تبت ، چین و سرانجام انگلیس در سال ۱۱۵۰ میلادی. این دستگاه های اولیه همه از نوع افقی بودند. در این نوع تیغه ها یا بادبان ها به یک شافت عمودی متصل می شوند. هیچ راهی برای تغییر جهت با باد وجود ندارد. در این مرحله توسعه آسیاب بادی افقی ادامه یافت اما نوع جدیدی از دستگاه به نام آسیاب بادی پست ظاهر شد. این سنتی تر است که ما با آن آشنا هستیم. شافت آن به صورت افقی با زمین است و به یک شافت عمودی در داخل بدنه آسیاب قرار دارد. بیرون انتهای شافت افقی واحدی است که چهار بادبان به آن سوار شده است. زاویه شافت طوری تنظیم شده بود که باد بتواند بادبانها را به یک جهت سوق دهد و باعث چرخش شافت شود. آسیابهای بادی اولیه از این نوع باعث چرخش کل آسیاب در مورد شافت عمودی می شدند. نسخه های بعدی توسعه یافتند که فقط می توانستند قسمت بالایی آن را بچرخانند و با اتصال یک ناودان هوا در پشت شافت جهت اتوماتیک را می دهد. تیغه ها همیشه در باد برجسته می مانند.

بعداً در سال ۱۷۵۶ کشاورزان در مستعمرات اولیه آمریکا ، کشاورزان کاربردهای بیشتری برای دستگاه آسیاب بادی نیل پیدا کردند. آنها دریافتند که پرندگان و حیوانات زمینی هیچ استفاده ای از ساختارهای چرخشی ندارند و بنابراین نسخه های کوچکتر فقط با هدف ترساندن حیوانات ساخته می شوند. هرچه کوچکتر و کوچکتر می شدند ، کلمه جدیدی برای توصیف آنها ابداع می شد – whirlygig. این کلمه از فعل چرخیدن گرفته شده است. شاید این غلط املایی کلمه با شباهت آن به دستگاه شکنجه whirligig (ساخته شده در ۱۴۴۰) بود که آن را به سمت محبوبیت سوق داد. اما قبل از اینكه بدانید ، انبوهی از انقباضات كوچك ظاهر شده است. از جمله چیزهایی با پا ، دست ، چرخنده چرخنده یا چرخنده ، طرفداران سریع چرخیده و غیره … بسیاری از آنها مانند نفرت های حیوانات زننده بودند. به نظر می رسید که با دم پیش آب و هوا زنده بودند. این جنبه پرندگان و حیوانات دردسرساز را ترساند.

Whirligigs در دهه ۱۹۳۰ دوباره محبوب شد. آنها راهی برای درآمدزایی کشاورزان در دوران رکود اقتصادی بودند. پس از مدتی گردبادهای مختلف به انواع مختلف دستگاه های چرخشی منشعب می شوند. یکی چرخ چرخ با اتصال آشکار آن با آسیاب های بادی اصلی به یک اسباب بازی مهم کودک تبدیل شد. چرخنده باد نیز از این بیرون آمد. این شبیه یک آسیاب بادی عمودی است به این صورت که یک قطعه فلز پیچ خورده با باد زاویه دارد. هر نسیم کوچکی باعث چرخش آن در محور خود می شود.

جوراب بادی هوانوردی نیز از جنبه هواشناسی توسعه یافته و به عنوان ابزاری برای استفاده در هوا مورد استفاده قرار می گیرد. مقداری اعتبار برای اختراع بادی به چینی ها تعلق می گیرد. آنها بادبادک ها را تا ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح پرواز می کردند. شکل برخی از آنها مانند جوراب هایی با انتهای باز بود.

چرخ ها یا چرخنده های گرداب شاخه دیگری را به نام چرخنده باد شلیک می کنند. برخی از آنها شبیه چرخ چرخ یا انتهای تجاری آسیاب بادی با شافت افقی هستند. برخی از آنها بر اساس اصل شاخه عمودی بنا شده و معمولاً از آن شافت عمودی که محور چرخش است معلق می شوند.

چرخنده بادی شافت عمودی این مزیت اضافی را دارد که از پهلو یا زاویه دید طبیعی دیده می شود. یک تخته سنگ از چرخش چوب یا فلز به خودی خود راضی کننده است. اما ، كالیدوسكوپ را به یاد بیاورید كه در آن صفحاتی كه به سرعت در حال حركت هستند و تغییرات هماهنگ در هر “قاب” ، توهم حرکتی را ایجاد می كنند.

حال تصور کنید که یک تخته فولاد ضد زنگ به چند حلقه در داخل یکدیگر بریده شده است. سپس هر یک به طور جداگانه در اطراف محور خم می شوند. همه حلقه ها به طور مساوی بین قوس ۹۰ درجه فاصله دارند. حرکت ساختار حاصله درمورد محور خود نیز باعث ایجاد توهم حرکت نور از مرکز به بیرون می شود. بنابراین چرخنده بادی از فولاد ضد زنگ متولد می شود.

امروزه با ظهور دقیق دستگاه های برش لیزری تحت کنترل کامپیوتری ، هرگونه طراحی در محدودیت های برش می تواند به عنوان چرخنده باد ایجاد شود. اسپینرهای بادی از جنس استنلس استیل نمی توانند باعث زنگ زدگی شوند و آنها را در برابر آب و هوا بیاورد و دارای پیچ مخصوصی باشد که در بسیاری از رنگ های پوشش داده شده با پودر موجود است. بنابراین می توان از آنها در داخل یا خارج استفاده کرد. برای استفاده در محیط داخلی موتورهایی برای چرخش مداوم آنها موجود است. در فضای باز باد آنها را خواهد چرخاند. آنها را می توان تقریباً از هر چیزی که به آنها فضای حرکت می دهد آویزان کرد.

شما ، خانواده ، دوستان و حتی حیوانات خانگی شما ساعت ها به تماشای الگوی نوری که همیشه در حال تغییر است می پردازید.

منبع توسط Fred Mench

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.