منگوله گوشتی

چگونه خال گوشتی ( منگوله پوستی ) را برداریم؟

آیا می توان منگوله های گوشتی و یا زایده های گوشتی را که روی صورت یا نقاط مختلف بدن رشد نموده به راحتی از بین برد؟  این یک سوال ساده است که پاسخ ساده ای به آن وجود دارد. بله!

اگر یکی از آنها را بر روی بدن خود مشاهده  پیدا کردید که مدت زیادی از بوجود آمدن آن نیز گذشته و رشد کرده است، آیا باید نگران باشید؟ نه! آرام باشید

پاسخ تقریباً در اکثر مواقع این است ، نه! در واقع به ندرت مشکل عمیق تری وجود دارد. منگوله های گوشتی عبارتند از رشد و تجمع سلولی که به طور معمول در صورت ، دست ها یا پاها دیده می شود. منگوله ها معمولاً توسط یک ساقه اتصال نازک روی پوست آویزان می شوند. بدون شک داشتن چنین چیزی را دوست ندارید ، اما منگوله های پوستی به طور معمول خطری برای سلامتی شما نیستند. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

منگوله های گوشتی یا پوستی ممکن است آزار دهنده باشند ، به ویژه در صورت ، زیرا احتمالاً توسط کسانی که ملاقات می کنید دیده می شوند ، اما نیازی به وحشت نیست. علت تشکیل آنها رشد گوشت است که به عنوان “تومور خوش خیم” نیز شناخته می شود.

با این حال ، اکثر مردم از این مشکل آگاهی ندارند و از این رو به دلایل اصلی نمی اندیشند ، در نتیجه آنها آنطور که باید از خود مراقبت نمی کنند. بیشتر متخصصان پوست می گویند که حفظ سلامتی از طریق یک رژیم غذایی متعادل بهترین راه برای جلوگیری از آن است.

حذف منگوله های گوشتی از صورت

اگر می خواهید منگوله های گوشتی را در خانه از بین ببرید ، این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید. روند کار ساده و بی خطر است.

“منگوله” روی صورت اساساً بی ضرر است. آنها فقط در صورت چین خوردن پوست و رشد به سمت خارج ایجاد می شوند. البته بدترین چیز در مورد آنها این است که به راحتی در صورت دیده می شوند. افراد بسیار کمی آنها را می بینند که زیرا اغلب آنها در زیر بغل ، کمر یا قفسه سینه ، پشت کتف ظاهر می شوند ، و کمترین مورد مشاهد در صورت است!

با این حال ، شما نمی توانید بدون کمک یک متخصص ، منگوله خود را برداشته و حذف کنید. اگر منگونله صورت بزرگ و قدیمی باشد ، ممکن است مجبور شوید برای جراحی به پزشک مراجعه نمایید. تصمیم برای حذف منگوله پوست نباید عجولانه گرفته شود. اگر آن را با عجله از بین ببرید ، ممکن است باعث ایجاد جای زخم دائمی روی صورت شوید. همچنین ، قبل از اقدام به حذف منگوله ، باید دستان خود را به درستی بشویید.

روش های زیادی برای حذف منگوله وجود دارد. اولین راه و متداول ترین روش استفاده از نخ در اطراف پایه آن است. ما توصیه می کنیم به این ترتیب با قطع جریان خون آن را از بین ببرید. یک نخ دور منگوله پوست کشیده و گره زده می شود تا زمانی که از پوست خارج شود. وقتی خون رسانی متوقف شد ، تقریباً بلافاصله خشک و قطع می شود.

برای کشیدن نخ نباید از هیچ شی تیز استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید ، احتمال ایجاد عفونت در برچسب پوست زیاد است.

راه دوم استفاده از گیاه آلوئه ورا است. فقط برگ را از گیاه بگیرید و با نخ آن را به منگوله ببندید. اطمینان حاصل کنید کل منگوله را پوشانیده اید. هنگامی که نخ را محکم می کنید ، اثبات شده است که آلوئه ورا به جریان خون موجود در آن ناحیه می رود و رشد منگوله را کاهش می دهد. گفته می شود این روش از نظر اثربخشی مانند روش اول موثر است.

همچنین باید به یاد داشته باشید که برای برداشتن منگوله صورت نباید از هیچ شی تیز استفاده کنید. همچنین نباید آن را با ناخن انگشت خود بگیرید و ببرید. برخی می گویند که آنها منگوله پوست را با دقت ناخن می کشند تا از بین برود ، یا از تیغ برای برش استفاده می کنند. استفاده از این روش ها اکیدا توصیه نمی شود ، زیرا استفاده از تیغ  و ناخن عمل بسیار خشونت آمیزی است و امکان باقی ماندن جای زخم نیز هست.

آنها استدلال می کنند که نگرانی در مورد درد وجود ندارد زیرا کاملاً خفیف است. اما موضوع این نیست. شک نداریم که زخم معمولاً به مرور زمان و به خودی خود بهبود می یابد. شاید در بعضی از قسمت های بدن جای زخم ریز  جای نگرانی نباشد. اما در صورت نمی توان ریسک کرد. مراجعه به متخصص پوست بهترین راه برای از بین بردن آنها است. آنها معمولا برای لاز بین بردن منگوله گوشتی از دستگاه لیزر و یا دستگاه RF ( امواج فرکانس بالا که سبب سوختن و برش می شوند ) استفاده می نمایند.

همچنین به شما توصیه می شود که از منگوله های پوست صورت خود در برابر سایش یا خراش به خوبی مراقبت کنید وگرنه در صورت مالیدن لباس و غیره ممکن است خونریزی کنند.

منبع توسط Steve Last

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.