مزایا و معایب دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

هرکسی که به دنبال تولید چیزی است چندین گزینه مختلف دارد. آنها می توانند برش لیزری ، ساخت با دست یا تراش را انتخاب کنند. در حقیقت این ماشینکاری CNC است که بهترین گزینه را برای هر کسی که به دنبال ساخت اجزای بسیار دقیق و با کیفیت بالا است فراهم می کند. در این مقاله به دلایل استفاده از ماشین آلات CNC خواهیم پرداخت.

بسیار دقیق

بیشتر روشهای تولید CNC به دو روش کار می کنند. محبوب ترین روش ساخت این روزها یا استفاده از پروفیلر پانچ CNC یا برش لیزری CNC است. هر دوی اینها باعث برش اجزای سازنده از یک ورق فلز صاف می شوند. این به شما امکان می دهد اجزای دقیق ایجاد کنید ، با این وجود هیچ کنترلی بر ضخامت ورق ندارید.

ضخامت ورق می تواند در کل ورق متفاوت باشد.  از مراکز ماشینکاری CNC می توان برای ماشینکاری بخشی از یک فلز جامد استفاده کرد. این روش اجازه می دهد تا تمام ابعاد محصول با مشخصات دقیق ساخته شود.

ترکیب برش لیزری با دستگاه سی انسی

تنها مشکل ماشینکاری CNC این است که می تواند بسیار گران باشد. دلیل این امر این است که مواد اضافی زیادی هدر می رود وقتی که یک قطعه باید از یک بلوک یا میله فلز جدا شود. یک گزینه ارزان تر ، دستگاه برش لیزری است. می توان قطعه را چند میلیمتر بزرگتر از حد لازم برش داد و سپس ابزار ماشین را در اطراف نمایه اجرا کرد تا مطمئن شود در اندازه گیری های مورد نیاز است. داشتن یک قطعه برش خورده از ورق 12 میلی متر و سپس کاهش آن به 10 میلی متر با یک مرکز ماشین کاری ساده است و یک جز accurate دقیق ارزان تر از برش آن با استفاده از ماشینکاری ایجاد می کند.

اکثر تولید کنندگان برای کاهش هزینه ها و بهبود کارایی ، از برش لیزر و ماشینکاری با هم استفاده می کنند

کیفیت بالا

ماشینکاری CNC در ایجاد اتمام با کیفیت بالا بسیار مهم است. در روند برش محصول هیچگونه تحریف ناشی از گرمای بیش از حد ایجاد نخواهد شد. این روش تولید نیز لبه کاملا تمیز و بدون ایجاد سوراخ و صدمه به محصول ایجاد می کند.

هر کسی که به خرید اجزای دقیق و با کیفیت بالا علاقه مند است ، باید ماشینکاری را به عنوان گزینه انتخابی خود در نظر بگیرد. این برای تولید دندان و دنده های مشبک یا اجزای بسیار دقیق برای صنعت پزشکی بسیار مناسب است.

یافتن شرکتهای ماشینکاری CNC

سعی کنید یک شرکت ماشینکاری معتبر و شناخته شده پیدا کنید که بتواند در اسرع وقت اجزای با کیفیت بالا تولید کند.

ابزارهای CNC می توانند بهره وری شما را به طرز چشمگیری افزایش دهند. هر شرکت تولیدی از ابزار CNC برای رقابت بیشتر خود استفاده خواهد کرد. پس چرا نباید

منبع توسط Debra P Banks

5 از 5 - (1 نظر)

حتما ببینید

نحوه کار دستگاه برش پلاسما CNC

دستگاه cnc برش پلاسما چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات که رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *