مروری بر ماشین های برش CNC

یک شرکت تولیدی مجبور است یک محصول را در هزار واحد تولید کند. این محصولات می توانند قطعات ، اجزا یا یک دستگاه کامل باشند. بیایید بگوییم ، اگر یک قطعه خودرو برای یک ماشین خاص تولید شود ، چگونه همه واحدها دقیقاً در یک اندازه هستند ، نه یک میلی متر بیشتر و نه کمتر. در پی این نیاز ، دستگاه های برش CNC متولد شدند. این ماشین ها می توانند هزاران واحد با دقت بالا ، دقیق از نظر اندازه ، وزن و از هر جنبه تولید کنند. صنایعی که مجبورند تعداد زیادی کلون از محصول تولید کنند ، مجبورند دستگاههای CNC را در واحد صنعتی خود راه اندازی کنند. دقت مورد نیاز اصلی است که با استفاده از فناوری CNC در ماشین های برش امکان پذیر است.

این ماشین آلات می توانند هزینه های عملیاتی شما را با انجام چندین وظیفه که برای شما نیاز به تعدادی پرسنل دارند کاهش دهند. فن آوری پیشرفته مورد استفاده در ماشین های CNC به سادگی اضافه می کندبهره وری“و”اثربخشیبه فرآیند تولید خود و پس از آن سودآوری اضافی پس از آن.

معمولاً اندازه میزهای برش در دستگاه CNC 4 8 8 ‘است که توانایی حمل ورقهای بزرگ از هر ماده ای مانند چوب ، فلز ، پلاستیک و شیشه را دارد. اگر اندازه میز کوتاه تر باشد ، اپراتور دستگاه اغلب مجبور است موقعیت خود را تغییر دهد تا زاویه ورق را تنظیم کند. بنابراین ، هر وقت قصد دارید دستگاه CNC را در نظر بگیرید ، به یاد داشته باشید که اندازه میز را بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که ورق های کوچکتری برای قرار دادن روی میز برش دارید ، می توانید در اندازه میز انعطاف پذیر باشید.

در بین انواع CNC ، دستگاه برش لیزری و پلاسما بیشترین استفاده را در کارخانه ها دارند. برش لیزر و پلاسما برای برش فلزات مانند فولاد ، آلومینیوم ، آلیاژهای فلز و غیره ایده آل است که برشهای لیزری در صورت ضخامت زیاد ورق ها ترجیح داده می شوند. این می تواند اشکال ۳D را با دقت کامل برش دهد در حالی که برش های پلاسما برای برش ورق های ضخیم تر عالی هستند. دستگاههای برش پلاسما معمولاً برای برش اشکال ۲ بعدی کار می کنند که در آنها هدف بیش از حد دقت نیست.

این دستگاه های پیشرفته CNC به زمان نصب بسیار کمی نیاز دارند. می توانید از روزی که سفارش دریافت می کنید ، تولید را شروع کنید. برخلاف سایر ماشین های برش ، شروع به کار شما روزها و هفته ها طول نمی کشد.

هنگامی که دستگاه CNC را در خطوط تولید خود اضافه کنید ، می توانید حداکثر نتیجه را بدست آورید. انسان ها لاستیک می زنند و ماشین ها نیز همین کار را می کنند. همه و همه پس از ساعات کار خاص به استراحت احتیاج دارند اما جای تعجب دارد که شما می توانید برشهای CNC را تا آنجا که لازم دارید فعال نگه دارید. می توانید آنها را ۲۴ ساعته و ۷ روز در هفته و ۳۶۵ روز در سال بدون وقفه اجرا کنید ، مگر اینکه به هدف تولید خود برسید. فناوری پیشرفته آن به شما امکان می دهد بدون وقفه با آن کار کنید ، اما اگر کار تعمیر و نگهداری انجام شود ، باید خاموش شود.

یکی دیگر از مزایای CNC نسبت به سایر دستگاه های فرز این است که شما برای کار روی آن به نیروهای بسیار ماهر و مهارتی احتیاج ندارید. این ماشین ها به جهت گیری بسیار ساده ای نیاز دارند که به شما امکان می دهد اپراتورهای غیر ماهر را با هزینه ارزان استخدام کنید و سپس آنها را متناسب با آن آموزش دهید. برعکس ، ماشین های دیگر برای کار به مهندسین بسیار ماهر و حرفه ای نیاز دارند. بسیاری از صنایع با رعایت تمام ویژگی های ابتکاری آن ، تولید خود را از طریق فناوری CNC انجام می دهند. فناوری CNC فقط تغییر در روند تولید نیست بلکه انقلابی است که کاربرد آن را تا ۱۰۰٪ گسترش می دهد.

منبع توسط Farhan J

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.