دستگاه ها و فرایند ساخت لوازم فلزی

ساخت فلز به روند عملیات ترکیبی گفته می شود که برای ساختن فلزی استفاده می شود. تجهیزات مورد استفاده برای انجام عملیات عبارتند از: قیچی های فلزی ، دستگاه های برش لیزری ، جت های آب ، منگنه های برجک ، مراکز ماشینکاری ، ترمزهای پرس ، غلطک ها و دستگاه های جوشکاری. متداول ترین نوع فلزات استفاده شده از فولاد کربن ، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم بیشتر سازندگان فلزات برای شروع مراحل ساخت ، فلزات را به شکل ورق ، میله و لوله می خرند.

ورق های فلزی به عنوان مبنایی برای تنوع بسیار زیادی از محصولات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آنها را در اندازه های مختلف یا ضخامت خریداری کرد. هنگامی که ضخامت ورق ۱۶/۳ “یا بیشتر باشد ، سپس به” صفحه “ارجاع داده می شود. ورق ها به هزاران نوع مختلف از موارد مانند ماشین آلات صنعتی ، دستگاه های برش ، نوار نقاله ، محفظه های الکترونیکی ، براکت ها ، اجزای دستگاه ، ساخته می شوند. لوازم خانگی ، تجهیزات پردازش غذا ، فقط چند مورد را نام ببرم.

اولین فرآیند ساخت ورق فلز اغلب برش زدن ، برش لیزری یا پانچ اشکال در آن است. تجهیزات مورد استفاده برای انجام این مراحل ، دستگاه برش لیزری فلزات ، لیزر و منگنه برجک است. گاهی اوقات ممکن است هر سه این عملیات در حالی که فلز هنوز به شکل صاف است استفاده شود. پس از دستیابی به شکل تخت اولیه ، فلز به دستگاه های ترمز پرس می رسد تا خم شود. این فرآیند شکل گیری نامیده می شود. از دیس به اشکال مختلف در ترمز پرس استفاده می شود تا یک خم یا یک سری خم شود تا فلز به شکل مشخص شده روی چاپ ایجاد شود. در این مرحله ، برخی از پروژه ها ممکن است کامل باشند و سپس می توانند به استفاده نهایی برسند ، اما اغلب آنها به جداول جوش بعدی می روند.

جوشکاری به خودی خود یک هنر واقعی است. این وظیفه جوشکار است که شمعی از اشکال برش خورده و شکل گرفته ، چاپ ها را بخواند ، سپس قطعات فلزی را برای محصول نهایی بهم جوش دهد. بسیاری از تکنیک های جوشکاری وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد و برای جوشکار مهم است که از روش مناسب استفاده کند تا یک جوش نفوذی خوب بدست آورد که شکست نخواهد خورد. جوشکارها باید بدانند که چگونه فلز را در حین فرآیند جوشکاری گرم می کند ، سپس منجمد می شود. بسیاری از ساخت های فلزی ، به ویژه قطعات ماشین آلات ، تحمل باریکی دارند که باید رعایت شوند. جوشکارها به طور گسترده ای توسط جوشکارها استفاده می شوند تا به آنها کمک کند تا قطعات را به سرعت کنار هم قرار داده و در جای مناسب نگه دارند در حالی که آنها را با هم جوش می دهند.

لوله و میله فلزی یکی دیگر از موارد رایج است که توسط سازندگان فلز خریداری شده است. نرده ها و قاب های ماشین آلات دو مکان بسیار رایج هستند که از لوله های فلزی و میله استفاده می شود. لوله به شکل مربع ، گرد یا مستطیل با ضخامت دیواره مشترک حدود ۸/۱ “ساخته می شود ، که توسط صنعت به عنوان ۱۰ یا ۱۱ سنج یا لوله ۴۰ در نظر گرفته می شود. دلیل متداول استفاده از لوله های فلزی این است که استحکام زیادی با فلز کمتر از میله جامد. لوله های بزرگ به قطر ۲-۴ اینچ برای ساخت نرده هایی که در امتداد پل های بزرگراه نصب می شوند در صورت نیاز به نرده بسیار محکم ، در صورت سقوط وسیله نقلیه به داخل آن ، استفاده می شود. میله به وزن کمتر و هزینه کمتری ترجمه می شود ، هر دو مورد نظر کاربر نهایی تولیدات فلزی است. با این وجود ، هنوز موارد زیادی وجود دارد که میله جامد ترجیح داده می شود. یک مورد شافت یک نوار نقاله پیچ است. فشار زیادی توسط یک موتور برای چرخاندن اسکنر و فلز جامد برای عملکرد موفقیت آمیز نوار نقاله پیچ ضروری است. بسیاری از نرده ها نیز از میله ساخته شده اند یا از ترکیبی از میله و لوله ساخته شده اند. میله در برنامه هایی که لازم نیست نرده باشد استفاده می شود فوق العاده میله های سنگین و نازک تر مورد نظر است. یک میله نیم تا ۱ اینچ به طور گسترده ای برای نرده ها در اهداف مسکونی و تجاری استفاده می شود. می توان انتظار داشت که نرده های فلزی از ساخته های گالوانیزه ، رنگ آمیزی شده یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند ، یک عمر طول می کشند بدون اینکه تعمیر و نگهداری کمی انجام شود.

قدرت ، کم و بدون تعمیر و نگهداری. طولانی مدت این زیبایی فلز است. به همین دلیل بسیاری از محصولات با فلز ساخته می شوند. سازندگان فلزات ماشین آلات و دانش لازم را در مورد چگونگی تهیه فلزات پایه ذوب شده و ساخت کارخانه های تولید فولاد دارند و آنها را به محصولات بسیار مفیدی تبدیل می کنند که می توانند مادام العمر باشند.

منبع توسط Albert Right

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.