ضایعات تولید

نقش ضایعات در تولید

با توجه به اینکه به هر روز هزینه مواد اولیه افزایش پیدا می کند ، هرگز تا این اندازه ضایعات برای تولیدکنندگان اهمیت  نداشته است. برای اطمینان از حداکثر استفاده از مواد و نهایت بهره وری ، دستگاه های برش لیزری و واترجت تولید شده اند. طراحی و چیدمان کامپیوتری می توانند حداکثر استفاده را از مواد خام بدست بیاورند. به طور خلاصه ، مسئولیت پذیری در کف مغازه و در دفتر جلو وجود دارد و این بدان معنی است که ردیابی قراضه بخشی از مراحل تولید است. البته رابطه بین کف مغازه و دفاتر پیش فروش همیشه از طریق داده ها برقرار بوده است و از طریق داده ها می توان ریشه اصلی قراضه و روش های کاهش آن را یافت.

به اختصار، میزان قراضه (یا کیفیت عملکرد) تابعی از استانداردهای تولید است هزینه کیفیت خود: تنظیمات فرآیند ، مقدار زیادی مواد اولیه ، فعالیت نگهداری ، تمرکز اپراتور و غیره. فرایندهای کار بهتر و صرفه اقتصادی بیشتر در مدیریت مواد ، به ویژه در ایجاد قراضه ، می تواند برتری رقابتی یک تولید کننده را افزایش دهد. و ، امروز رقابت از نظر تحویل به موقع و کیفیت بازدهی اندازه گیری می شود که نیازهای مشتری را برآورده می کند یا از آن پیشی می گیرد. در گذشته ای نه چندان دور ، تقریباً هر سطحی از قراضه نتیجه لازم فرایند تولید در نظر گرفته می شد. مقدار قراضه مسئله ای نبود که بعداً هنگامی که رقابت در زنجیره تأمین برای کاهش ذخایر مواد اولیه به وجود آمد ، به وجود آید. با معرفی تولید ناب و دستورالعمل های کاهش ضایعات قراضه از طریق بهبود مستمر ، نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) برای تقویت جریان داده ها بین کف مغازه و دفتر کار توسعه یافته است.

برای شروع خوب پاسخگویی به قراضه ، سه اتفاق باید بیفتد. اول ، شما باید شناسایی کردن وقتی ضرر اتفاق می افتد فقط در علامت گذاری لحظه هایی که اتلاف مواد اتفاق می افتد می توانید روند حرکت را مشاهده کنید. شناسایی ضرر هم عاملی برای مدیریت خوب موجودی است و هم آگاهی از بازده تولید تاریخی. با دراختیار داشتن یک مبنای کاملاً تاریخی و تاریخی ، روند اتلاف مواد به راحتی قابل اندازه گیری و در اسرع وقت بر اساس آنها عمل می شود.

دوم ، یک روش مناسب از ضبط داده های تولید برای آشکار کردن کارایی استفاده از مواد برای کارمندان ضروری است. به عبارت دیگر ، کارمندان باید یک راه و یک الزام داشته باشند تا بتوانند خروجی خوبی را در مقابل اعداد بد محصول تولید کنند. مسائل مربوط به نقص و سایر ضایعات مادی داده های تولیدی هستند که اغلب یا به راحتی داوطلب نمی شوند. با این حال ، هنگامی که استفاده از مواد از طریق مجموعه ای از دستورات گزارش دهی ، به ویژه در قالب های آسان برای استفاده برخی از سیستم های نرم افزاری ERP ، محاسبه می شود ، احتمال جمع آوری داده های قراضه / زباله برای تجزیه و تحلیل بعدی بیشتر است. به عنوان مثال ، بارکدگذاری و استفاده از پایانه های رابط گرافیکی در اطراف طبقه کارگاه ، راحتی کارگران برای ورود داده های قراضه را فراهم می کند. بعلاوه ، بهترین روشهای گزارشگری از انواع کد ضایعات و سطوح گروه بندی کد برای تسهیل تجزیه و تحلیل استفاده می کنند.

سرانجام ، قوی ، عادی و مداوم تحلیل و بررسی داده های قراضه به منظور ایجاد هر دو بهبود کیفیت و کاهش بعدی مواد هدر رفته مورد نیاز است. این واقعاً جایی است که یک سیستم نرم افزاری ERP با کیفیت می تواند سود زیادی داشته باشد. با فرض ضبط صحیح داده های قراضه در سطح کف فروشگاه ، مدیریت باید بتواند اطلاعات را برای نظارت بر استفاده از مواد و تعیین روند قراضه تجزیه و تحلیل کند. یک سیستم نرم افزاری ERP که جمع آوری می کند داده های زمان واقعی از تمام زمینه های تولید تجزیه و تحلیل قراضه را به مفیدترین و سریع ترین شکل ممکن تسهیل می کند.

برای افزودن سود اضافی به یک کار تولید ، به زمان ، مکان و نحوه استفاده از مواد نگاه کنید. این در حوزه فزاینده مهم تجزیه و تحلیل قراضه است که تولیدکنندگان سود بیشتری را در حاشیه پیدا می کنند. به عبارت دیگر ، با کاهش هزینه های مواد سازنده از استفاده از مواد در تولید بیشتر آگاه می شود و به نوبه خود از هرگونه اختلال در الگوی جریان مواد و کیفیت تولید آگاهی بیشتری می یابد.

منبع توسط Victor Viser, Ph.D.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.