دستگاه سی ان سی چوب

دستگاه فرز CNC و عملکرد آن

فرز كنترل دیجیتالی (CNC) پرمصرف ترين فرم CNC است. عملکردهای حفاری و اغلب تراشکاری توسط کارخانه های CNC انجام می شود. میلزهای CNC براساس تعداد محورهایی که پیکربندی می کنند ، تفکیک می شوند. محورها به عنوان x و y برای حرکت افقی و z برای حرکت عمودی نامگذاری می شوند با قابلیت های CNC ، شرکت های خوب می توانند قطعات ماشینکاری شده را در یک بازه زمانی کوتاه تحویل دهند. صنعتگران و تجهیزات با استفاده از پایگاه داده طراح می توانند اجزای دقیق و با کیفیت بالا را برای پاسخگویی به نیازهای مهم تولید کنند. فرز CNC امروزه بسیار محبوب شده است زیرا صنعت اتوماسیون را از طریق ویژگی های کارآمد بهبود بخشیده است. تعدادی ماشینکاری در دسترس است که مواد را از طریق روشهای مختلف مانند برش لیزری ، تشکیل خلاC CNC ، تراش CNC و برش واترجت CNC تولید می کند. استفاده از این فرایندها به نوع مواد و خصوصیات فیزیکی آن بستگی دارد.

برای اجرای ماشین آلات تولیدی به کنترل دیجیتال رایانه نیاز است. دستگاههای فرز CNC توسط نرم افزاری برنامه ریزی شده و دارای ویژگیهای متنوعی مانند ساختار عملیاتی و سیمهای ثابت در شرکتهای ماشین آلات CNC هستند. اشکال مختلف برای قطعات مختلف به راحتی از طریق دستگاه CNC مانند اشکال نوک تیز ، ۲D یا ۳D شکل می گیرد. این اشکال را می توان روی مواد حتی سخت تر ایجاد کرد و همچنین برای ساخت چندین قطعه از ابعاد مشابه در یک حرکت مقرون به صرفه است. این ماشین های تولیدی با سیستم نرم افزاری CNC قابل کنترل هستند.

ماشینکاری CNC کمک بزرگی به صنایع مکانیکی می کند زیرا می تواند انعطاف پذیری را برای تولید قطعات ماشین آلات با طرح و شکل متنوع و پیچیده فراهم کند. برخی از ماشین آلات می توانند هزار قطعه را به طور همزمان تولید کنند و گاهی اوقات به هیچگونه عملگر یا سنسور بررسی نیازی نیست. حرکت ماشین ها کاملاً به برنامه نویسی نرم افزار بستگی دارد و گاهی آنها به صورت عمود یا گاهی به صورت دایره ای حرکت می کنند. شرکت های تراشکاری CNC فرز باید یک سرویس ۲۴ ساعته برای تحویل سریع و کمک در هر پروژه ارائه دهند.

منبع توسط Andrew Contesta

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.