تفاوت حکاکی لیزری ، مارک زنی لیزری و برش لیزری چیست؟

در نگاه اول به نظر می رسد این یک نوع سوال اساسی است ، اما این اصطلاحات همیشه عوض می شوند. اگر فکرش را بکنید ، این امر می تواند باعث آشفتگی خریدار و طرف تأمین کننده تجهیزات شود ، باعث ایجاد اشتباهات و اشتباهاتی در پیکربندی دستگاه صحیح برای کار شود.

من از سال ۱۹۸۶ درگیر تجارت لیزر هستم ، هم اکنون با Trotec ، اما قبلاً با انواع مختلفی از شرکتهای لیزر که تجهیزات استاندارد و سفارشی را برای طیف گسترده ای از برنامه ها ارائه می دهند ، مشغول هستم. در آن زمان من همیشه با تکنسین های برنامه هایی که وظیفه دارند امکان سنجی یک پروژه را تعیین کنند و روند صحیح و لیزر را برای کار تعیین کنند ، همکاری نزدیک داشته ام. این چیزی است که من در طول سالها از آنها آموخته ام.

حکاکی لیزری

این اصطلاح رایج ترین و ساده تعریف شده است ، به این معنی است که در فرآیند ایجاد علامت ، مواد در طول فرآیند حذف یا بخار می شوند. یک مثال در تجارت ما پلاستیک حکاکی با لیزر CO2 برای تابلو است. این غالباً یک پلاستیک دو لایه با یک رنگ است که “cap” نامیده می شود و به رنگ متضادی به نام “core” روکش می شود. روند حکاکی کلاهک را برداشته و هسته را در معرض دید قرار می دهد تا علامتی ایجاد کند که ظاهری جذاب دارد. حکاکی در پردازش فلزات نیز وجود دارد. به طور معمول برای تضمین دوام استفاده می شود ، مواد برای ایجاد عمق برداشته می شوند. معمولاً این فرآیندی است که برای لیزرهای ۱۰۶۴ نانومتری با طول موج اختصاص داده می شود (به عنوان مثال YAG) زیرا این نوع لیزرها به خوبی با فلزات جفت می شوند. هنگام حکاکی فلزات به این روش ، لیزر سطح ماشینکاری شده جسم را می شکند ، بنابراین در نتیجه اکسیداسیون یا زنگ زدگی رخ می دهد. این س aال در زمان آزمایش امکان سنجی خواهد بود. “آیا عمق می خواهید؟ در این صورت ، آیا می دانید که ماده پایه می تواند اکسید شود؟ بسته به پاسخ گزینه بعدی ممکن است علامت گذاری لیزر باشد.

علامت گذاری با لیزر

از علامت گذاری آنیل یا رسوب گذاری معمولاً هنگام پردازش موارد فلزی که سطح قطعه باید سالم بماند ، استفاده می شود. اغلب مواردی مانند کاشت جراحی ، ابزار جراحی یا یاتاقان های با دقت بالا به این نوع مارک گذاری نیاز دارند. با علامت گذاری لیزر ، گرمای لیزر کربن موجود در مواد را توزیع مجدد می کند تا یک علامت سیاه جت ایجاد کند که فقط باعث اختلال در سطح میکرون شود. اگر به درستی انجام شود ، هیچ اکسیداسیون یا زنگ زدگی حتی تحت آزمایش اسپری نمک یا اتوکلاو وجود نخواهد داشت. برخی از پلاستیک ها مانند ABS و Delrin نیز در صورت پردازش با لیزر ۱۰۶۴ نانومتری می توانند کنتراست خوبی ایجاد کنند. اگر همان مواد را با لیزر CO2 پردازش کنید ، حکاکی می شوید که بدون کنتراست است. این همه مربوط به طول موج و نحوه واکنش آن به ماده یا رنگدانه موجود در ماده است.

برش لیزری

این امر گاهی اوقات با حکاکی لیزری اشتباه گرفته می شود اما در واقع به معنای تقسیم کامل یک قطعه یا برش مستقیم اشکال از طریق مواد است. بیشتر برشهای لیزری با لیزرهای CO2 انجام می شوند زیرا آنها دوباره با ماده تعامل دارند تا رنگدانه موجود در ماده. ما کار زیادی با اکریلیک داریم که می تواند برای علامت گذاری ، نمایشگرهای خرده فروشی و بسیاری از برنامه های دیگر استفاده شود. هنگام برش ، توجه ویژه ای به برشهای صاف و آنچه که “لبه های پرداخت شده با شعله” نامیده می شود ، مورد توجه قرار می گیرد. زمان هایی وجود دارد که از YAG های پالس بالا برای برش فلز استفاده می شود اما حتی با وجود این مواد ، به نظر می رسد CO2 با قدرت بالا بهترین کار را انجام می دهد. در دنیای برش ، فناوری دیگری که استفاده می شود جت آب است که همچنین کار خوبی روی فلز و سنگ انجام می دهد. هر چند همیشه برش به معنای مواد ضخیم نیست. سایر کاربردهای معمول برش کاغذ ، برش چرم و حتی مواردی مانند برش واشر است.

بنابراین ، در نتیجه ، درک این اصطلاحات اساسی در حالی که در حال خرید دستگاه برش لیزر یا شرکتی هستید که با آن همکاری می کنید ، ارتباط شما را با فروشنده تقویت می کند و به شما فرصت بیشتری برای تأمین نیازها و انتظارات شما می دهد.

منبع توسط Michael J Rauch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.