مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری چیست؟

برش لیزری یک فناوری است که از این نور برای برش مواد استفاده می کند و به طور معمول برای کاربردهای تولیدی در صنایع استفاده می شود. بسیاری از علاقه مندان به همراه مشاغل کوچک و مدارس نیز شروع به استفاده از این فناوری می کنند. این روش برش با هدف هدایت خروجی زیاد برق از طریق کامپیوتر توسط ماده ای که باید برش داده شود ، است. مواد پس از آن ، یا توسط یک جت گاز منفجر می شوند ، بخار می شوند یا می سوزند ، بنابراین لبه ای باقی می ماند که سطح آن با کیفیت بالا است. برش های صنعتی برای برش مواد ورق های تخت و همچنین مواد با لوله و ساختار استفاده می شود. این یک بخش مهم از روند تولید شده است. اینها سهم محاسن است.

نگه داشتن کار در موقعیت و بدون آلودگی

یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر این است که قطعه کار درست در جای خود قرار گرفته است. این کاملاً شایسته ای است که این روش نسبت به برش مکانیکی ارائه می دهد. نگه داشتن دقیق قرار داده شده و آن را نیز آسان تر است. بریدگی هایی که توسط دستگاه لیزر انجام می شود بسیار دقیق بوده و به زمان زیادی احتیاج ندارند. بلکه روند کل برش نه تنها آسان تر شده بلکه کار در زمان بسیار کمتری انجام می شود. در مقایسه با دستگاههای متداول برش برشهای موجود در براق هیچ نوع تماس مستقیمی با قطعه کار ندارند تا آلودگی مواد وجود نداشته باشد.

بدون تاب و همه کاره است

مزایای اصلی استفاده از دستگاه لیزر شامل این است که ، در این روش برش ، گرمای منطقه مورد نظر کم است. این کاملاً مزایای آن را دارد زیرا احتمال کج شدن ماده کاهش می یابد. در بیشتر فرآیندهای متداول ، مقدار زیادی گرما تولید می شود که مواد را بی شکل می کند. میزان انرژی مورد استفاده برای این روش درخشش نیز نسبت به هر فناوری برش پلاسما حتی کمتر است. این می تواند برای برش انبوهی از مواد مانند فلزات خاص ، پلاستیک ، لاستیک ، چوب و سرامیک استفاده شود. این نیز یکی از تکنیک های متنوع برای برش یا حکاکی طرح های پیچیده تا ساده روی یک قطعه کار است.

بهترین استفاده از فضا و مصائب پایین

واحدهای تولیدی بسیاری وجود دارد که ممکن است محدودیت های فضا پیدا کند. بنابراین ، نصب چنین ماشین هایی که از درخشش استفاده می کنند می تواند ایده ای ایده آل باشد. در حقیقت ، واقعیت این است که ماشین ها بیش از یک درخشش دارند که توانایی انجام کار قابل توجهی را دارند که معادل کار انجام شده توسط چندین ماشین است. از آنجا که همه این موارد توسط برنامه های رایانه ای کنترل می شوند ، بنابراین مقدار نیروی انسانی به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود. از آنجا که این تکنیک به جز آزمایشات و تعمیرات به هیچ نوع درگیری انسانی احتیاج ندارد ، می توانید از کاهش تعداد صدمات یا حوادث حین کار اطمینان حاصل کنید.

کارایی بالاتر است

کارایی دستگاه بسیار زیاد است و ماکت های بدست آمده از طراحی مورد نیاز کپی کامل از یکدیگر هستند. سوراخ هایی با قطر کم که شامل کیفیت لبه خوب و جزئیات پیچیده در قسمت جعبه ، لوله ، صفحه و ورق هستند کاملاً بدست می آیند. هزینه ساخت تا حد زیادی کاهش می یابد و به راحتی برای برش محصولاتی که فلز سبک هستند مناسب است.

منبع توسط Jimmy Orozco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.