مهر برجسته

مهر برجسته چیست ؟

دستگاه مهر برجسته دستگاه های کوچکی است که توسط شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد و در آنها اسنادی به صورت مهر برجسته اصالت می گیرد. کلمه “مهر” همچنین به حکاکی انجام شده با طرح جداگانه روی ماده ای مانند کاغذ گفته می شود که نشان می دهد یا اثبات می کند این ماده از طرف شخصی / شرکتی که ادعا کرده است آن را صادر کرده است. به عبارت دیگر ، سند توسط شرکت / صادرکننده تأیید شده است. این نقش ممکن است در صورت لزوم شامل ویژگی هایی مانند نام شرکت ، آرم ، آدرس رسمی و سایر متن ها باشد.

همچنین از مهر و موم شرکت به عنوان مهر برجسته ، مهر شرکت ، برجسته ، تمبر برجسته و موارد دیگر استفاده می شود. کاری که همه آنها انجام می دهند ایجاد یک نقش برجسته است. حتی وقتی دست خود را روی موادی که روی آن نقش بسته اید رد می کنید ، می توانید اثر را حس کنید. این تفاوت آنها با تمبرهای جوهر معمولی چقدر است.

آیا مهر و موم شرکت لازم است؟

در برخی از کشورها مانند اوگاندا ، مهر و موم شرکت اجباری است. اما در کشورهای دیگر ، اختیاری هستند. با این حال ، بیشتر شرکت ها استفاده از آنها را در اسناد قانونی برای احراز هویت انتخاب می کنند.

شرکت ها از مهر شرکت بر روی اسنادی مانند توافق نامه ها ، صورتجلسه های جلسات هیئت مدیره ، قراردادهای کاری ، اسناد وام ، افتتاح حساب های بانکی ، گواهی عضویت و سایر اسناد قانونی یا تعهدات شرکت استفاده می کنند.

شرکت ها مهر شرکت را تصویب می کنند و آنها را با توجه به نیاز خود و با تأیید مدیران شرکت تغییر می دهند. این مهر و موم ها در مکان های امن نگهداری می شوند تا از فرود آمدن به دست افراد نادرست جلوگیری کنند که این امر منجر به پیامدهای قانونی و از دست دادن پول می شود.

چه کسی از مهر شرکت استفاده می کند؟

شرکت های محدود از آنها برای نقش بستن اسنادی با نام و نشان خود استفاده می کنند. افراد حرفه ای مانند وکلا و دفاتر اسناد رسمی از آنها برای مهر و موم اسنادی که با نام خود امضا کرده اند استفاده می کنند. هرکسی می تواند از مهر شرکت استفاده کند.

اخیراً ، در اوگاندا ، تعداد مدارس بیشتری وجود دارد که گزارش های امتحانات دانش آموزان را برجسته می کنند. آنها این کار را عمدتاً برای جلوگیری از جعل و تقلب توسط دانشجویان انجام می دهند.

چه مواردی را هنگام خرید مهر شرکت مهم می دانید؟

شکل

مهر و موم شرکت در طراحی متفاوت است. متداول ترین طرحی که مردم برای مهر و موم استفاده می کنند گرد است. اما طرح های مربع و مستطیل وجود دارد. همه چیز به آنچه سلیقه شما ترجیح می دهید بستگی دارد.

♦ نوع قلم

انتخاب سبک قلم مهم است که به وضوح روی کاغذ چاپ شود. این باید سبکی باشد که به دلیل وضوح کاراکترها ، کاغذ برش ندهد.

قیمت

مهر و موم شرکت گران است. اما قیمت ها بسته به مارک دستگاه و اندازه متفاوت هستند. قیمت ها نیز بسته به جایی که خریداری می کنید متفاوت هستند. احتیاط! باید مراقب باشید فقط به دلیل پایین بودن قیمت اشتباه نکنید.

اندازه

مهر و موم های کوچک و بزرگ نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، در زیر برند براق ، مهر و موم های جیبی ، مهر و موم میز و مهر و موم های سنگین وجود دارد.

هنگام استفاده از مهر و موم های جیبی ، کاغذ را در یک دست و مهر و موم را در دست دیگر می گیرید تا بر روی کاغذ اثر بگذارد. آنها دستی و قابل حمل هستند. آنها به طور معمول دارای یک کیف پلاستیکی هستند که ذخیره سازی آن را راحت و حمل آن را جمع و جور می کند. آنها بدون کار نقش برجسته زیادی برای شرکتها مفید هستند.

مهر و موم های میز از مهر و موم های جیبی بزرگتر هستند. برای منبت کاری یک سند ، آنها را روی میز قرار می دهید. آنها برای شرکتهایی که کار برجسته سازی زیادی دارند خوب هستند.

مهر و موم های سنگین بزرگترین هستند. اینها را مانند مهر و موم میز ، روی نقش می بندید تا سندی برجسته شود. دوام آنها از سایر سایزها بیشتر است و برای کارهای برجسته بیش از حد مناسب هستند.

امنیت

از آنجا که مردم به طور معمول از مهر شرکت در اسناد ، موافقت نامه ها و قراردادهای حقوقی استفاده می کنند ، شما باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا در موارد حقوقی که منجر به از دست دادن پول می شود ، زمین گیر نشوید. این خیلی مهم است

پس چه باید کرد؟

مهر خود را با یک سازنده مهر و موم شناخته شده بسازید. این یک کسب و کار تاسیس شده است که به شهرت خود توجه می کند. این مشاغلی است که بدون تأیید شما هرگز مهر و موم شما را تولید نخواهد کرد. این یک تجارت است که آن را با ویژگی هایی طراحی می کند که تولید مثل برای دیگران سخت است.

اما بیشتر مردم مرتکب این اشتباه بزرگ می شوند. در اوگاندا ، پسران خیابانی هستند که مشتری می گیرند و ادعا می کنند مهر و موم می کنند. آنها از شما شغل می گیرند ، به طرف سازنده مهر و موم می روند که آن را قطع می کند. آنها با یک محصول تمام شده به شما باز می گردند. وقتی به آنها پول می دهید ، کارمزد دریافت می کنند. کجا چنین شخصی را دوباره پیدا خواهید کرد؟ در صورت بروز هرگونه مسئولیتی در قبال وی وجود ندارد.

کیفیت

مهر و موم خوب شرکت ، آنهایی است که برداشت های واضحی را ایجاد می کند. این به عوامل مختلفی بستگی دارد. اول ، این بستگی به کیفیت برش دارد که به تجهیزات مورد استفاده برای برش بستگی دارد. دستگاه های برش خوب حکاکی لیزری رایانه ای هستند.

ثانیا ، کیفیت بستگی به ماده ای دارد که فرد برای برش قالب استفاده می کند. من مهر و موم هایی با قالب های برش خورده از اکریلیک دیده ام. این ماده برای اهداف دیگر مانند برچسب زدن است. بهترین ماده برای ساخت قالبهای مهر و موم دلرین است. اما به راحتی می توان قالبهای اکریلیک را به شما داد. شما به مدت یک سال از چنین قالب هایی استفاده خواهید کرد. پس از آن ، آنها تولید خوب را متوقف می کنند.

ثالثاً ، کیفیت به طراحی بستگی دارد. این حرفه ای ها هستند که طرح های خوبی تولید می کنند. این فقط برش نیست. در حال ساختن یک مهر و موم است که بارها و بارها به همان شکل باقی خواهد ماند.

بعلاوه ، کیفیت به دوام و استحکام بستگی دارد. مهر و موم های تقویت شده با فولاد در ساخت خود با دوام هستند.

نتیجه

اگر قصد دارید برای شرکت خود مهر و موم درست کنید ، یک سازنده مهر تهیه کنید که به شما ارزش پول شما را بدهد. به طور کلی ، مهر و موم شرکت در سراسر جهان گران است. باید پول خود را صرف محصولات با کیفیت کنید. علاوه بر این ، امنیت بسیار مهم است!

منبع توسط Charles Kiyimba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.