چاپ لیتوگرافی

چاپ روی پلاک – چاپ لیتوگرافی

در گذشته ، Stamping متداول ترین روش برای علامت گذاری پلاک های فلزی بود. در دوره اخیر ، با ظهور این فناوری ، تولیدکنندگان پلاک نام روش های مختلفی را برای طراحی و چاپ پلاک های فلزی انتخاب می کنند.

صنایع با استفاده از انواع تکنیک های چاپ پلاک های فلزی را تولید می کنند. این تکنیک های چاپ ممکن است براساس نیاز مشتری و نوع محیط ها متفاوت باشد. همانطور که قبلاً ذکر شد ،نوع استفاده از این پلاک ها روند تولید آنها را مشخص می کند. به عنوان مثال: پلاک های فلزی که برای اهداف بیرونی استفاده می شوند در معرض محیط های سخت قرار می گیرند. در چنین شرایطی ، روش چاپ باید طراحی طولانی مدت و متن خوانا را تضمین کند. حساسیت به نور ، برجسته سازی ، حکاکی و مارک زنی با لیزر و … چند روش چاپی است که اجازه استفاده در فضای باز را می دهد.

لیتوگرافی یا لیتوگرافی افست یکی از روش های چاپی است که در تزئین پلاک های آلومینیومی استفاده می شود. در چاپ لیتو ، تصویر مرکب از یک میز چاپ به یک شابلون لاستیکی منتقل می شود و سپس به ورق های آلومینیومی یا کاغذ منتقل می شود. این یک روش چاپ تولید انبوه است که در آن رسانه چاپ با پلاک های فلزی تماس مستقیم ندارد. این به راحتی با یک فرآیند تزئینی خاص مانند ایجاد برجستگی ، برس زنی  ترکیب می شود. برای چاپ با جزئیات خوب  ، این یک گزینه ترجیحی است. تولید کنندگان پلاک های تزئینی  برجسته ، ابتدا چاپ را روی ورق های مسطح اعمال می کنند و سپس در معرض فرم و ابزار قرار می گیرند. این باعث افزایش طول عمر پلاک ها می شود زیرا لاستیک انعطاف پذیر با سطح رسانه چاپی هماهنگ می شود و به شما امکان می دهد از این فرآیند در سطوح خشن نیز استفاده شود.

انواع دستگاه چاپ افست لیتوگرافی :

دستگاه های چاپ افست معمولاً توسط تولیدکنندگان امروزی مورد استفاده قرار می گیرند.

چاپ افست با ورق – این چاپ برای پروژه های کوچک و متوسط ​​در بین مردم مشهور است. در این روش چاپ ، ماشین با ورق های جداگانه تغذیه می شود. این صفحات می توانند پس از چاپ برش داده یا برش داده شوند.

چاپ افست وب – در این روش چاپ از دستگاه های بزرگتر و پرسرعت استفاده می شود. رولهای عظیمی از ورقها به دستگاههایی منتقل می شوند که می توان ورقهای جداگانه را از آنها کوتاه کرد. مقرون به صرفه تر است و برای پروژه های با حجم بالا استفاده می شود.

مزایای استفاده از لیتوگرافی افست:

  • ثبت جزئیات یکی از مزایای عمده در استفاده از لیتوگرافی افست است.
  • چاپی با کیفیت و کم هزینه را فراهم می کند.
  • این روش می تواند بر روی سطوح مختلف از جمله سطوح خشن و سخت چاپ کند.
  • لیتوگرافی یک فرآیند صرفه جویی در هزینه برای تولیدکنندگان پلاک است در صورتی که پروژه های با حجم بالا را انجام می دهید.

نتیجه:

لیتوگرافی بر اساس این اصل اساسی عمل می کند که روغن و آب یکدیگر را دفع می کنند ، اما در مقایسه با سایر روش های چاپ ، چاپ با کیفیت را با هزینه مقرون به صرفه فراهم می کند. این با چندین فرآیند تزئینی ترکیب می شود تا پلاک های آلومینیومی با کیفیت ایجاد شود.

منبع توسط Ceena Thomas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.