جرارحی لیزری چشم

جراحی لیزری چشم Epi-LASIK

Epi-LASIK فرم نسبتاً جدیدی از جراحی لیزر چشم است و مطمئناً پیشرفته ترین است. این ترکیب بهترین عناصر روشهای لیزر LASIK ، LASEK و PRK است. اساساً ، جدیدترین موارد اضافه شده به صحنه جراحی لیزر چشم شامل جدا کردن اپیتلیال از بالای قرنیه است. همانطور که در جراحی لیزیک انجام می شود ، از اپی کراتوم به جای برش زدن در قرنیه برای تولید فلپ لولایی استفاده می شود. Epi-LASIK مخفف کلمه ای است که Epi مخفف Epithelial و لازک Laser in situ Keratomileusis است.

Epi-LASIK مشابه سایر روشهای جراحی لیزر چشم است ، زیرا از اشعه لیزر برای تغییر شکل قرنیه نیز استفاده می کند. برای افرادی که نزدیک بینی ، دور بینی یا آستیگماتیسم خفیف تا متوسط ​​دارند بسیار موثر است. همچنین می تواند برای افرادی که قرنیه نازک دارند بسیار موثر باشد.

به عنوان آخرین تکنیک ، Epi-LASIK مزایای بیشتری نسبت به اشکال قدیمی جراحی لیزر چشم دارد. مزیت اصلی نسبت به لیزیک این است که نیازی به برش قرنیه نیست و بنابراین نیازی به بهبود قرنیه نیست. این به این معنی است که زمان بهبودی سریعتر است و بینایی با سرعت بیشتری به حالت طبیعی برمی گردد. فقط یک لایه نازک از اپیتلیال برداشته می شود و پس از تعویض به سرعت بهبود می یابد. از آنجا که قرنیه دست نخورده است ، خطرات مرتبط با برش فلپ در قرنیه برطرف می شود. همچنین درد کمتری برای بیمار درگیر است.

با گفتن این موارد ، Epi-LASIK نوعی جراحی است و هیچ جراحی بدون خطر نیست. با این حال با آزمایش مناسب در مشاوره اولیه ، خطرات حداقل است.

Epi-LASIK یک عمل بسیار سریع است ، همانند همه جراحی های لیزر چشم و در کمتر از ۱۰ دقیقه کامل می شود. در ابتدا قطره های بیهوشی به چشم می ریزند تا احتمال ناراحتی یا درد به حداقل برسد. پس از تأثیرگذاری ، اپیتلیال به طرف دیگر منتقل می شود تا لیزر بتواند قرنیه مورد نیاز را از بین ببرد.

مهم است که چشم در طول عمل ثابت و بی حرکت بماند. سپس ، جداکننده اپیتلیوم با عبور از روی چشم قرنیه را صاف می کند ، در نتیجه جدا سازی اپیتلیال را آسان می کند. کاملاً برداشته نشده است ، اما در وسط متصل است. اپیتلیال با برداشتی كوچك مانند كوچك از مسیر خارج می شود.

اکنون اپیتلیال منتقل شده است ، لیزر کار برداشتن بافت اضافی از قرنیه را با پالس های نور آغاز می کند. لیزر همانطور که در مشاوره اولیه بیمار تعیین شده است ، قرنیه را به ابعاد صحیح تغییر می دهد. سرانجام ، قطره های آنتی بیوتیک در چشم قرار می گیرند. اینها به محافظت از چشم در برابر عفونت کمک می کنند ، سپس باند شبیه به لنز تماسی قرار می گیرد. به طور کلی ، یک روز پس از جراحی Epi-LASIK می توان فعالیت های طبیعی خود را از سر گرفت. همچنین مهم است که در جلسات پیگیری با جراح چشم شرکت کنید تا تأیید کنید که چشم بهبود یافته و خوب است و بینایی طبیعی است.

به عنوان یک روش جدید ، یافتن یک پزشک با تجربه در روش Epi-LASIK ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. اما وقت خود را اختصاص دهید ، درخواست مراجعه کنید و حداقل قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب یکی از جراحان چشم مراجعه کنید. درباره تجربه جراح چشم بحث کرده و در مورد میزان موفقیت س askال کنید. اطمینان حاصل کنید که هزینه های مربوطه را به وضوح درک کرده اید و چه قرارهایی را برای حضور در قبل و بعد از جراحی نیاز دارید.

منبع توسط Tim Gorman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.