باز کردن گرفتگی هد پرینتر جوهر افشان

چگونه هد پرینتر را باز کنیم؟

توضیح : این متن نیاز به ویراستاری و روان سازی ترجمه دارد… به زودی آماده می شود

بعضی از مشکلات رایج در چاپگرها نشانگر گرفتگی نازل های هد است. اگر در هنگام چاپ، افت کیفیت چاپ، خطوط خالی یا صفحات خالی را مشاهده می کنید، ممکن است نازل های هد گرفته باشند.. راهنمایی های زیادی در اینترنت در مورد باز کردن هد پرینتر وجود دارد که عمدتا می توانند خود به هد آسب برسانند. امروز، ما ساده ترین و بی خطر ترین روش را برای کاربران خانگی آموزش می دهیم

مکانیسم هد چاپیگر همانند شیری است که بر روی یک مخزن جوهر نصب شده است . فرمان باز و بسته شدن این شیر از پردازشگر پرینتر صادر می گردد. مقدار خروجی جوهر ، ذرات بسیار ریز جوهر است که در حد میکرون قط دارند..

دلایل اصلی برای مسدود شدن سر هد :

 • اگر سر هد به مدت طولانی در معرض هوا قرار بگیرد، جوهر می تواند خشک شود و نازل را ببندد.
 • ذرات خارجی (ناخالصی جوهر یا غبار میکروسکوپی) می تواند باز عامل گرفتگی هد شود. برخی از دستورالعمل به کاربران توصیه می کنند پاک کردن سر هد را با یک بافت نرم سلولوزی یا حوله کاغذی مرطوب به آب مقطر، پاک نمایید که گاهی باعث رفع مشکل می گردد.
 • استفاده از جوهر های نامرغوب و غیر استاندارد که دارای ذرات ناخالصی هستند
 • یک حباب هوا می تواند به طور موقت می تواند باعث گرفتگی سر هد گردد. هوا به طور طبیعی در جوهر حل شده است.
  • نوسان دمای اتاق غلظت هوا را تغییر می دهد و بنابراین حباب های هوا تشکیل می شوند.
  • همچنین تغییر کارتریج در مدل هایی که هد و کارتریج از هم جدا هستند می توانند هوا را به سیستم وارد نمایند. (توجه داشته باشید: به همین دلیل مهم است که شما بعد از نصب یک کارتریج جدید یک چرخه تمیزکردن چاپ را انجام دهید)
 • ممکن است انسداد نباشد .فرایندهایی وجود دارد که می تواند به طور دائمی به نازل آسیب برساند. سر هد ممکن است خراشیده و آسیب دیده باشد، ممکن است سر هد در طول فرآیند چاپ طولانی بیش از حد گرم شود، یا ممکن است یک کاغذ باعث ایجاد مشکل شود.
۱تصور غلط رایج این است که جوهر های pigment بیشتر مستعد گرفتگی در سر هد هستند چون جوهر پیگمنت به شکل ذرات معلق است و تجمع این ذرات در سر هد باعث گرفتگی هد می شودند.

قطر ذرات رنگی جوهر های پیگمنت که توسط تولیدکنندگان معتبر تولید می گردند حدود ۰٫۱ میکرومتر است که تقریبا غیرممکن است که این ذرات به تنهایی و بدون عامل دیگر بتوانند باعث گرفتگی سر نازل های هد شوند که قطری تقریبا ۳ برابر آن دارند.

۲هنگام انجام عملیات تمیز کردن سر، برخی از پرینترها یک محفظه مکش در زیر سر چاپی که جوهر را از کارتریج سوار می کند، بنابراین قفل شدن را از بین می برد. بعضی از کارتریج های HP (950، ۹۳۲) دارای کیسه های هوا ساخته شده اند که جوهر را از سر چاپ پر می کنند و فشار می دهند تا ذرات را تمیز کنند و از خشک شدن جلوگیری کنند. یک پاک کننده ی لاستیکی کوچک برای پاک کردن جوهر بیش از حد وجود دارد.

این را در خانه امتحان کنید: انسداد را رفع کنید: فقط از آب استفاده کنید

شما می توانید از آب استفاده کنید تا انسداد را از بین ببرد یا نرم شود. چندین ساعت در یک کاسه آب قرار دهید. اکثر سرهای چاپی را می توان در زیر آب غوطه ور کرد تا زمانی که نقاط تماس را خشک کنید قبل از قرار دادن پشت در چاپگر.

یک قانون طلایی برای تولید کنندگان جوهر وجود دارد: جوهر باید بتواند در محیطی که ساخته می شود، حل شود. به این معنی که جوهر باید بتواند در جوهر حل شود . بنابراین بهترین حلال، حلال است که سازنده چاپگر برای ساخت جوهر استفاده کرد. بسیاری از تولید کنندگان جوهرها راه حل تمیز کردن را ارائه می دهند ( BCH راه حل غیرفعال کردن سر چاپی را ارائه می دهد ) که با رنگ جوهر رنگی و رنگی کار می کند. اگر این به راحتی در دسترس نیست، از آب استفاده کنید. در اکثر موارد، آب و همچنین راه حل تمیز را انجام می دهد.

از محلول های پاک کننده ای که حاوی مواد خورنده مانند سفید کننده یا الکل هستند استفاده نکنید، که باعث مسدود شدن جوهر رنگدانه می شود. هنگامی که شما برای راه حل های تمیز جستجو می کنید، ببینید آیا فروشنده همچنین جوهر را تولید می کند و اگر بسته به کارخانه ساخته شده باشد. راه حل های تمیز کردن در بازار وجود دارد که حاوی عوامل خوردگی هستند که به طور موقت انسداد را از بین می برند، اما سر چاپ شما به طور دائمی آسیب دیده خواهد شد زیرا آن خوردگی است.

اگر مطمئن نیستید، فقط از آب استفاده کنید.

این را در خانه امتحان کنید: انسداد را رفع کنید: دمای را افزایش دهید

به یاد بیاورید از شیمی دبیرستان:

 • اضافه کردن انرژی (گرما) باعث افزایش حرکت مولکولی می شود.
 • افزایش حرکت مولکولی با جذب مولکول های حل شده رقابت می کند و تمایل دارد آنها را راحت تر از هم جدا کنند.
 • افزایش حرکت مولکولی باعث می شود مولکول های حلال بیشتری برای تماس با مولکول های حل شده و با نیروی بیشتری به آنها برسند، که معمولا باعث انحلال بیشتر می شود.

از آنجایی که مواد مختلف از اتم های مختلف ساخته می شوند، دما افزایش می یابد تا آنها را به حالت های مختلف برساند.

بنابراین، هنگامی که سر چاپ را خیس کنید، باید از آب گرم استفاده کنید. دما می تواند جایی بین ۹۰ تا ۱۲۰ درجه فارنهایت باشد. در آزمایشگاه، ما از آب ۱۱۰ درجه فارنهایت یا محلول استفاده می کنیم. برخی از وب سایت ها با استفاده از آتش برای گرم کردن سر چاپ وجود دارد. ما در مورد عمل مطمئن نیستیم، اما می خواهیم به شما نشان دهیم که سر های چاپی می توانند دمای بالا را تحمل کنند.

این را امتحان نکناین را امتحان کن. اگر تصمیم به استفاده از گرمای مستقیم دارید، در یک دستگاه بخار مانند یکی از اینها سرمایه گذاری کنید. این دمای را افزایش می دهد و بخار باعث خنک شدن چاپگر می شود. همچنین می توانید آن را برای سایر کارهای خانه سازی استفاده کنید.

همچنین، این را امتحان کنید: ضربه را با ضربه زدن و مکیدن ضربه بزنید

ایجاد فشار برای جلوگیری از انسداد.

 • یک سوراخ بر روی کارتریج متورم و با استفاده از سرنگ برای فشار دادن جوهر به سمت پایین
 • سر چاپ را در آب گرم داغ شستشو دهید

یا، شما می توانید مکش را از زیر ایجاد کنید. در این مورد خلاق باشید بعضی از مشتریان ما را به مکان مکانیابی که از یک پاک کننده لاستیکی ساخته بودند، به ما نشان دادند. اکثر شیلنگ ها را می توان در فروشگاه سخت افزار محلی خود خریداری کرد. نمونه هایی از این ابزار در وب وجود دارد.

پرینترهای HP و Canon Printer بسیار آسان است. برای اپسون، ویدیوهای آموزشی در YouTube وجود دارد. به عنوان مثال https://www.youtube.com/watch؟v=6MtGG3j8tiE ما دیده ایم که مردم چاپگر داخل چاپگر را فریب می دهند. با این حال، به عنوان خواننده ما اشاره کرد، شما در معرض شوک الکتریکی هستید. همچنین ممکن است الکترونیک و قطعات مکانیکی را در زیر قرار دهید.

آن را به سطح بعدی برسانید: تمیزکننده سونوگرافی

شما ممکن است بخواهید در پاک کننده اولتراسونیک مانند مورد استفاده در تمیز کردن جواهرات یا تجهیزات پزشکی سرمایه گذاری کنید. یک پاک کننده اولتراسونیک از حباب های حفره ای ناشی از موج های با فرکانس بالا ( ۲۰-۴۰۰ کیلوهرتز) برای تحریک مایع استفاده می کند. آشفتگی باعث ایجاد نیروهای زیاد در آلاینده ها می شود. سونوگرافی میتواند فقط با آب استفاده شود، اما استفاده از یک حلال مناسب برای سر چاپ، باعث افزایش اثر می شود. تمیز کردن معمولا بین یک تا سه دقیقه طول می کشد.در طول فرایند تمیز کردن سرهای چاپی مجاز نیست که در انتهای دستگاه بمانند زیرا این امر باعث جلوگیری از حفره حفره در هر بخش از جسم می شود که در تماس با آب نیست.  هرگز سر چاپ را مستقیما در پایین دستگاه قرار ندهید. این باعث می شود که دستگاه نتواند شکست بخورد زیرا قطعات انرژی اولتراسونیک را به مبدل تبدیل می کند. همیشه حداقل یک اینچ بین پایین مخزن و سر چاپ را برای کاویتاسیون مناسب بگذارید. هنگامی که دستگاه یا سینی در محل قرار دارد، محلول را ظرف یک اینچ بالای دستگاه نگه دارید.

اگر با استفاده از یک سینی یا سبد برای کاهش قطعات به محلول، بهتر است از نگه دارنده ای که از ساخت باز (یا یک سبد مش باز یا یک سینی درج) استفاده می شود استفاده کنید که به اندازه کافی برای زهکشی سوراخ شده است. این همچنین اجازه دسترسی رایگان صوتی موج به قطعات را میدهد.

جایگزین کردن راه حل تمیز کردن اغلب برای افزایش فعالیت تمیز کردن سونوگرافی. راه حل ها می توانند با ذرات معلق در معرض آلودگی قرار بگیرند، که می تواند به پایین تانک برسد و فعالیت اولتراسونیک را مهار کند. (هنگام تعویض محلول، ۵ تا ۱۰ دقیقه پس از فعال کردن تجهیزات برای راه حل تازه ای برای دگرسانی صبر کنید، این نیازی نیست که با استفاده از آن بعدا تکرار شود، زیرا بعد از اینکه حمام تازه پر می شود، نیاز به انبساط لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.