چگونه هد پرینتر را باز کنیم؟

توضیح: این متن نیاز به ویراستاری و روان‌سازی ترجمه دارد… به زودی آماده می‌شود

بعضی از مشکلات رایج در چاپگر‌ها نشانگر گرفتگی نازل‌های هد است. اگر در هنگام چاپ، افت کیفیت چاپ، خطوط خالی یا صفحات خالی را مشاهده می‌کنید، ممکن است نازل‌های هد گرفته باشند.. راهنمایی‌های زیادی در اینترنت در مورد باز کردن هد پرینتر وجود دارد که عمدتاً می‌توانند خود به هد آسب برسانند. امروز، ما ساده‌ترین و بی‌خطر‌ترین روش را برای کاربران خانگی آموزش می‌دهیم

مکانیسم هد چاپیگر همانند شیری است که بر روی یک مخزن جوهر نصب شده است. فرمان باز و بسته شدن این شیر از پردازشگر پرینتر صادر می‌گردد. مقدار خروجی جوهر، ذرات بسیار ریز جوهر است که در حد میکرون قط دارند..

دلایل اصلی برای مسدود شدن سر هد:

اگر سر هد به مدت طولانی در معرض هوا قرار بگیرد، جوهر می‌تواند خشک شود و نازل را ببندد.
ذرات خارجی (ناخالصی جوهر یا غبار میکروسکوپی) می‌تواند باز عامل گرفتگی هد شود. برخی از دستورالعمل به کاربران توصیه می‌کنند پاک کردن سر هد را با یک بافت نرم سلولوزی یا حوله کاغذی مرطوب به آب مقطر، پاک نمایید که گاهی باعث رفع مشکل می‌گردد.
استفاده از جوهر‌های نامرغوب و غیر استاندارد که دارای ذرات ناخالصی هستند
یک حباب هوا می‌تواند به طور موقت می‌تواند باعث گرفتگی سر هد گردد. هوا به طور طبیعی در جوهر حل شده است.
نوسان دمای اتاق غلظت هوا را تغییر می‌دهد و بنابراین حباب‌های هوا تشکیل می‌شوند.
همچنین تغییر کارتریج در مدل‌هایی که هد و کارتریج از هم جدا هستند می‌توانند هوا را به سیستم وارد نمایند. (توجه داشته باشید: به همین دلیل مهم است که شما بعد از نصب یک کارتریج جدید یک چرخه تمیزکردن چاپ را انجام دهید)
ممکن است انسداد نباشد. فرایند‌هایی وجود دارد که می‌تواند به طور دائمی به نازل آسیب برساند. سر هد ممکن است خراشیده و آسیب دیده باشد، ممکن است سر هد در طول فرآیند چاپ طولانی بیش از حد گرم شود، یا ممکن است یک کاغذ باعث ایجاد مشکل شود.
۱ تصور غلط رایج این است که جوهر‌های pigment بیشتر مستعد گرفتگی در سر هد هستند چون جوهر پیگمنت به شکل ذرات معلق است و تجمع این ذرات در سر هد باعث گرفتگی هد می‌شودند.
قطر ذرات رنگی جوهر‌های پیگمنت که توسط تولیدکنندگان معتبر تولید می‌گردند حدود ۰. ۱ میکرومتر است که تقریباً غیرممکن است که این ذرات به تنهایی و بدون عامل دیگر بتوانند باعث گرفتگی سر نازل‌های هد شوند که قطری تقریباً ۳ برابر آن دارند.

۲ هنگام انجام عملیات تمیز کردن سر، برخی از پرینتر‌ها یک محفظه مکش در زیر سر چاپی که جوهر را از کارتریج سوار می‌کند، بنابراین قفل شدن را از بین می‌برد. بعضی از کارتریج‌های HP (۹۵۰، ۹۳۲) دارای کیسه‌های هوا ساخته شده‌اند که جوهر را از سر چاپ پر می‌کنند و فشار می‌دهند تا ذرات را تمیز کنند و از خشک شدن جلوگیری کنند. یک پاک‌کننده‌ی لاستیکی کوچک برای پاک کردن جوهر بیش از حد وجود دارد.
این را در خانه امتحان کنید: انسداد را رفع کنید: فقط از آب استفاده کنید

شما می‌توانید از آب استفاده کنید تا انسداد را از بین ببرد یا نرم شود. چندین ساعت در یک کاسه آب قرار دهید. اکثر سر‌های چاپی را می‌توان در زیر آب غوطه ور کرد تا زمانی که نقاط تماس را خشک کنید قبل از قرار دادن پشت در چاپگر.

یک قانون طلایی برای تولید‌کنندگان جوهر وجود دارد: جوهر باید بتواند در محیطی که ساخته می‌شود، حل شود. به این معنی که جوهر باید بتواند در جوهر حل شود. بنابراین بهترین حلال، حلال است که سازنده چاپگر برای ساخت جوهر استفاده کرد. بسیاری از تولید‌کنندگان جوهر‌ها راه حل تمیز کردن را ارائه می‌دهند ( BCH راه حل غیرفعال کردن سر چاپی را ارائه می‌دهد ) که با رنگ جوهر رنگی و رنگی کار می‌کند. اگر این به راحتی در دسترس نیست، از آب استفاده کنید. در اکثر موارد، آب و همچنین راه حل تمیز را انجام می‌دهد.

از محلول‌های پاک‌کننده‌ای که حاوی مواد خورنده مانند سفید‌کننده یا الکل هستند استفاده نکنید، که باعث مسدود شدن جوهر رنگدانه می‌شود. هنگامی که شما برای راه حل‌های تمیز جستجو می‌کنید، ببینید آیا فروشنده همچنین جوهر را تولید می‌کند و اگر بسته به کارخانه ساخته شده باشد. راه حل‌های تمیز کردن در بازار وجود دارد که حاوی عوامل خوردگی هستند که به طور موقت انسداد را از بین می‌برند، اما سر چاپ شما به طور دائمی آسیب دیده خواهد شد زیرا آن خوردگی است.

اگر مطمئن نیستید، فقط از آب استفاده کنید.

این را در خانه امتحان کنید: انسداد را رفع کنید: دمای را افزایش دهید

به یاد بیاورید از شیمی دبیرستان:

اضافه کردن انرژی (گرما) باعث افزایش حرکت مولکولی می‌شود.
افزایش حرکت مولکولی با جذب مولکول‌های حل شده رقابت می‌کند و تمایل دارد آن‌ها را راحت‌تر از هم جدا کنند.
افزایش حرکت مولکولی باعث می‌شود مولکول‌های حلال بیشتری برای تماس با مولکول‌های حل شده و با نیروی بیشتری به آن‌ها برسند، که معمولاً باعث انحلال بیشتر می‌شود.
از آنجایی که مواد مختلف از اتم‌های مختلف ساخته می‌شوند، دما افزایش می‌یابد تا آن‌ها را به حالت‌های مختلف برساند.

بنابراین، هنگامی که سر چاپ را خیس کنید، باید از آب گرم استفاده کنید. دما می‌تواند جایی بین ۹۰ تا ۱۲۰ درجه فارنهایت باشد. در آزمایشگاه، ما از آب ۱۱۰ درجه فارنهایت یا محلول استفاده می‌کنیم. برخی از وب سایت‌ها با استفاده از آتش برای گرم کردن سر چاپ وجود دارد. ما در مورد عمل مطمئن نیستیم، اما می‌خواهیم به شما نشان دهیم که سر‌های چاپی می‌توانند دمای بالا را تحمل کنند.

این را امتحان نکن این را امتحان کن. اگر تصمیم به استفاده از گرمای مستقیم دارید، در یک دستگاه بخار مانند یکی از این‌ها سرمایه‌گذاری کنید. این دمای را افزایش می‌دهد و بخار باعث خنک شدن چاپگر می‌شود. همچنین می‌توانید آن را برای سایر کار‌های خانه‌سازی استفاده کنید.
همچنین، این را امتحان کنید: ضربه را با ضربه زدن و مکیدن ضربه بزنید

ایجاد فشار برای جلوگیری از انسداد.

یک سوراخ بر روی کارتریج متورم و با استفاده از سرنگ برای فشار دادن جوهر به سمت پایین سر چاپ را در آب گرم داغ شستشو دهید
یا، شما می‌توانید مکش را از زیر ایجاد کنید. در این مورد خلاق باشید بعضی از مشتریان ما را به مکان مکانیابی که از یک پاک‌کننده لاستیکی ساخته بودند، به ما نشان دادند. اکثر شیلنگ‌ها را می‌توان در فروشگاه سخت‌افزار محلی خود خریداری کرد. نمونه‌هایی از این ابزار در وب وجود دارد.

آن را به سطح بعدی برسانید: تمیزکننده التراسونیک

شما ممکن است بخواهید در پاک‌کننده اولتراسونیک مانند مورد استفاده در تمیز کردن جواهرات یا تجهیزات پزشکی سرمایه‌گذاری کنید. یک پاک‌کننده اولتراسونیک از حباب‌های حفره‌ای ناشی از موج‌های با فرکانس بالا ( ۲۰-۴۰۰ کیلوهرتز) برای تحریک مایع استفاده می‌کند. آشفتگی باعث ایجاد نیرو‌های زیاد در آلاینده‌ها می‌شود. سونوگرافی می‌تواند فقط با آب استفاده شود، اما استفاده از یک حلال مناسب برای سر چاپ، باعث افزایش اثر می‌شود. تمیز کردن معمولاً بین یک تا سه دقیقه طول می‌کشد. در طول فرایند تمیز کردن سر‌های چاپی مجاز نیست که در انتهای دستگاه بمانند زیرا این امر باعث جلوگیری از حفره حفره در هر بخش از جسم می‌شود که در تماس با آب نیست. هرگز سر چاپ را مستقیماً در پایین دستگاه قرار ندهید. این باعث می‌شود که دستگاه نتواند شکست بخورد زیرا قطعات انرژی اولتراسونیک را به مبدل تبدیل می‌کند. همیشه حداقل یک اینچ بین پایین مخزن و سر چاپ را برای کاویتاسیون مناسب بگذارید. هنگامی که دستگاه یا سینی در محل قرار دارد، محلول را ظرف یک اینچ بالای دستگاه نگه دارید.

اگر با استفاده از یک سینی یا سبد برای کاهش قطعات به محلول، بهتر است از نگه دارنده‌ای که از ساخت باز (یا یک سبد مش باز یا یک سینی درج) استفاده می‌شود استفاده کنید که به اندازه کافی برای زهکشی سوراخ شده است. این همچنین اجازه دسترسی رایگان صوتی موج به قطعات را می‌دهد.

جایگزین کردن راه حل تمیز کردن اغلب برای افزایش فعالیت تمیز کردن سونوگرافی. راه حل‌ها می‌توانند با ذرات معلق در معرض آلودگی قرار بگیرند، که می‌تواند به پایین تانک برسد و فعالیت اولتراسونیک را مهار کند. (هنگام تعویض محلول، ۵ تا ۱۰ دقیقه پس از فعال کردن تجهیزات برای راه حل تازه‌ای برای دگرسانی صبر کنید، این نیازی نیست که با استفاده از آن بعداً تکرار شود، زیرا بعد از اینکه حمام تازه پر می‌شود، نیاز به انبساط لازم است.

4.5 از 5 - (2 نظر)

حتما ببینید

نحوه کار دستگاه برش پلاسما CNC

دستگاه cnc برش پلاسما چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات که رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *