مزایا و معایب برش لیزری

برش لیزری نوعی فناوری است که از دستگاه نوری برای خرد کردن مواد استفاده می کند و معمولاً برای مصارف تولیدی صنعتی استفاده می شود ، اما علاوه بر این مورد استفاده دانشکده ها ، مشاغل کوچک و علاقه مندان قرار می گیرد. فرایند برش دستگاه نوری با هدایت خروجی یک دستگاه نوری با قدرت بالا ، توسط کامپیوتر در پارچه ای که باید برش داده شود ، کار می کند.

سپس ماده ذوب می شود یا می سوزد ، بخار می شود یا در بعضی موارد توسط جت گاز خارج می شود و از لبه ای با سطح سطح با کیفیت بالا خارج می شود. دستگاه های نوری صنعتی یا برش های لیزری برای برش مواد ورق تخت و بعلاوه به عنوان مواد ساختاری و لوله ای مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از دستگاه نوری برای برش ممکن است یک روش تولید باشد که می تواند نیاز به ماشینکاری در چندین شغل مهندسی را از بین ببرد و تولیدکنندگان را قادر به کاهش هزینه های تولید خود کند.

برش دستگاه نوری مقدار مشخصی نعمت نسبت به برش پلاسما را به وجود می آورد ، زیرا این روش بسیار دقیق تر است و در حالی که ورق های فلزی و فلزی را برش می زند ، انرژی کمتری مصرف می کند. علاوه بر این ، جدیدترین دستگاه های لیزر به عنوان مثال دستگاه کاملاً جدید 7Kw اکنون در حال توانایی نزدیک شدن به دستگاه های پلاسما در قابلیت تراشیدن مواد ضخیم هستند.

سطح دقت و کیفیت لبه به دست آمده با دستگاه برش لیزری فلزات و غیر فلزات بالاتر از استراتژیهای برش سنتی است ، زیرا پرتوی لیزر در طی روش برش لیزر فرسوده نمی شود. فناوری برش دستگاه نوری علاوه بر این به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا شکلهای پیشرفته را بدون نیاز به ابزار و با سرعت یکسان یا سریعتر از استراتژیهای برش جایگزین ، برش و طراحی کنند.

این واقعیت که فناوری برش لیزری می تواند آلودگی قطعه کار را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، برکت زیادی نسبت به تکنیک های سنتی برش مکانیکی ایجاد می کند.

برش لیزری علاوه بر این اجازه می دهد سوراخ های قطر کوچک را با جزئیات پیشرفته و کیفیت لبه عالی در هر بخش ، ورق ، صفحه ، لوله یا جعبه برش دهید.

اما برخی از معایب برش لیزر وجود دارد که اکنون آنها را بررسی خواهیم کرد.

هنگام استفاده از روش برش لیزری برای پلاستیک ، بخارهایی که پلاستیک هنگام ذوب تولید می کند اغلب سمی هستند. این اساساً به این معنی است که دستگاه باید در یک محیط با تهویه مناسب قرار گیرد ، که ممکن است مقدار زیادی از وقت و هزینه شما را برای ایجاد و قرار دادن شما بگیرد.

روش برش لیزری را نمی توان برای انواع فلزات استفاده کرد. مس و فلز به دلیل ضخامت بیش از حد قادر به برش با دستگاه نوری نیستند و می توانند مقدار زیادی نور را منعکس کنند. مواد شکننده و شفاف ، به عنوان مثال شیشه و کریستال بعلاوه قابل برش نیستند.

برای اینکه دستگاه برش لیزری نوری کار کند ، انرژی زیادی لازم است. مقدار دقیق انرژی مصرفی به نوع لیزر ، میزان برش ، ضخامت مواد و همچنین سرعت برش بستگی دارد. با این حال ، مقدار باورنکردنی نیرو به ویژه در کاربردهای صنعتی استفاده می شود.

در حالی که برش لیزری می تواند یک روش سریع باشد ، سرعت تولید به طور مداوم این سازگار نخواهد بود. این می تواند به نوع دستگاه نوری ، ضخامت مواد و نوع موادی که می خواهید برش دهید بستگی داشته باشد.

[ad_2]

منبع توسط Sadie Hawkins

لطفا به این مطلب ، امتیاز دهید

حتما ببینید

نحوه کار دستگاه برش پلاسما CNC

دستگاه cnc برش پلاسما چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات که رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *