برش پلاسما CNC چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات رسانای الکتریکی بسیار منظم و خیلی سریع مورد استفاده قرار می گیرد. CNC Plasma Cutter نرم افزار تخصصی اضافه می کند که مشعل برش پلاسما را با سرعت ، دقت ، کارایی و تکرارپذیری کنترل و هدایت می کند.

به زبان ساده ، پلاسما گازی است که تا جایی فشرده شده و انرژی گرفته است که برخی از الکترون ها از آن جدا شده و با هسته خود حرکت می کنند. یک نازل در نوک برش گاز را متمرکز کرده و جرقه ای را وارد می کند و جریان گاز را به پلاسما تبدیل می کند. از گازهای بی اثر یا نیمه بی اثر برای محافظت از ناحیه برخورد پلاسما با فلز استفاده می شود. نیروی پلاسما به اندازه کافی قوی است که می تواند فلز مذاب را از قطعه کار منفجر کند و یک برش نازک (کمتر از عرض ۱/۱۶ “) و پاک با سرباره کم یا بدون سرباره ایجاد کند. خود پلاسما به دمای ۳۰،۰۰۰ می رسد درجه فارنهایت و به راحتی ۲ اینچ فلز را برش می دهد.

بخشی از برش دهنده پلاسما CNC که آن را بسیار کارآمد می کند ، نرم افزار Computer Numerically Controlled (CNC) است. نرم افزار CNC با کمک رایانه ، مشعل برش پلاسما را با سرعت ، دقت و کارایی کنترل و هدایت می کند. برنامه های نرم افزاری مبتنی بر رایانه مانند CAD / CAM بخشی جدایی ناپذیر از هر ابزار ماشین CNC است. نرم افزار CNC همچنین به کارگیری دقیق دستگاه و تعیین فاصله بین نازل پلاسما و ورق فلز اطمینان می دهد. نرم افزار CNC به طور معمول شامل قابلیت های تودرتو است و برش پلاسما را حتی بیشتر کارآمد می کند.

برش های پلاسما در هر شکل و اندازه ای وجود دارند. آنچه تفاوت بین آنها را ایجاد می کند ، ساختار آنها و اجزای آنها است. واحدهای با کیفیت بالا دارای ساختار جامد ، سنگین ، کاملا جوش داده شده و واحد هستند. واحدهای کمتر گران قیمت از ساختاری کم پیچ و مهره کمتر استفاده می کنند یا اصلاً با میز تهیه نمی شوند. یک میز برش با ثبات کمتر منجر به برش پلاسما با دقت کمتر و یک ماشین با کارایی کمتر می شود.

در مورد هر ابزاری باید یک کلمه احتیاط ذکر شود. اگرچه دستگاه برش قدرتمند و باورنکردنی ، برش دهنده پلاسما می تواند صدمات وحشتناکی به بدن انسان وارد کند. علاوه بر کار هوشمند ، یک اپراتور باید از عینک (سایه شماره ۵) ، دستکش و لباس محافظ استفاده کند.

منبع توسط Tom Cartwright

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.