دستگاه جوش لیزری

جوشکاری دستگاه لیزر به هم پیوستن دو قطعه ماده ، معمولاً فلزی ، اما اغلب این روزها پلاستیک ، با استفاده از پرتو لیزر است. لیزر یک فاز یا یک پرتو منسجم از نور است که اغلب در فیلم های علمی تخیلی دیده می شود ، اما توسعه پرتو لیزر و کاربرد آن در جوشکاری دستگاه لیزر امکان پیشرفت در جوشکاری دقیق را با استفاده از این دستگاه پر انرژی فراهم می کند ، که باعث ایجاد گرما در هنگام به یک سطح برخورد می کند. جوشکاری دستگاه لیزر برای ردیابی و بازرسی بخار ، برای عملیات حرارتی سطح ، برش با حرارت و سایر کاربردهای دقیق استفاده می شود.

لیزر ، که مخفف Amphlication نور توسط تابش تحریک شده است ، فوتونهایی را در یک پرتوی باریک منتشر می کند. نور لیزر معمولاً به صورت تک رنگ است ، به این معنی که نور یک طول موج منفرد منتشر می کند. نور مشترک نور ناسازگار ساطع می کند ، که از هر طرف به طیف می رود. اولین لیزر در حال کار توسط آزمایشگاه های هیوز در سال ۱۹۶۰ ساخته شد ، اما از کار انجام شده توسط آلبرت انیشتین در سال ۱۹۱۶ حاصل شد. با این حال ، لیزر به خودی خود یک پیشرفت اخیر است که استفاده از دستگاه جوشکاری دستگاه لیزر یک نوآوری جدید در فن آوری است.

لیزرها از زمان اختراع در بسیاری از زمینه ها کاربردهای خود را پیدا کرده اند. پزشکی مدرن با درک توانایی انجام اقدامات جراحی کمتر تهاجمی نسبت به گذشته ، از لیزرها برای جراحی استفاده می کند. همچنین خاصیت دقیق و دقیق لیزر ، جراحان را بر آن داشته است تا از آنها برای جراحی های ظریف مانند جراحی چشم استفاده کنند. در عمل رایج امروزه بسیاری از افراد از اشاره گرهای لیزر به خصوص در کلاس استفاده می کنند. افراد مارک دار از مناظر لیزری روی تفنگ استفاده می کنند. کاربران رایانه به جای روش های قدیمی از چاپگرهای لیزری برای خروجی استفاده می کنند و از لیزرها برای تشخیص حرکت و امنیت ، در میان ده ها اگر صدها برنامه دیگر استفاده نمی شود. از لیزر حتی در اسباب بازی های کودکان ، دستگاه های فتوکپی اداری و دستگاه هایی که برای قفل و قفل درب اتومبیل استفاده می شود ، استفاده می شود. همانطور که لیزرها با پیشرفت تکنولوژی در همه جنبه های زندگی کار می کردند و طبیعی بود که کاربردهای لیزر در فناوری جوشکاری نیز اتفاق بیفتد. نتیجه نهایی این امر ایجاد تخصص جوشکاری دستگاه لیزر بوده و در کنار Mig ، Tig ، Arc و سایر روشهای جوشکاری جای خود را به دست آورده است.

استفاده از دستگاه جوش لیزری در صنعت رایانه و الکترونیک ، در فناوری فضا و هواپیما و صنایع دفاعی به امری عادی تبدیل شده است. جوشکاری دستگاه لیزر اغلب استفاده می شود زیرا می تواند بسیار دقیق تر از سایر روشهای جوشکاری باشد. جوشکاری دستگاه لیزر اغلب برای جوشکاریهای کوچک در ابعاد بسیار کوچک که روشهای جوشکاری معمولی هرگز نمی توانند آنها را لمس کنند ، استفاده می شود. جوشکاری دستگاه لیزر اغلب در ساخت طلا و جواهر ، حکاکی ، دندانپزشکی و در صنعت ابزار و قالب در مواردی که دقت لازم باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد. جوشکاری دستگاه لیزر در لبه تکنولوژی قرار دارد و جوشکارانی که برای استفاده از دستگاه جوشکاری لیزر آموزش دیده اند از جوشکارهای درخشان و با استعداد در صنعت هستند.

جوشکاری دستگاه لیزر همچنین در نیازهای بسیار فنی و دقیق جوشکاری جوشکاری پلاستیک خانه ای پیدا کرده است. در حالی که جوشکاری پلاستیک اغلب با جوشکارهای اولتراسونیک انجام می شود ، بارها روش جوشکاری دستگاه لیزر روش ارجح است.

منبع توسط Peter Vermeeren

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.