پاک سازی و جوان سازی پوست با لیزر

پاک سازی و جوان سازی پوست با لیزر

لیزرها اغلب به عنوان پرتوهای ساطع کننده فوتون از طریق منبع نوری به صورت منسجم و سازگار توصیف می شوند. آنها سالها پیش اختراع شده اند و برای استفاده تجاری طراحی نشده اند زیرا این فناوری در ابتدای راه بود. پیشرفت های فنی در همه زمینه های علمی در بهبود عملکرد و دامنه لیزر در سال های اخیر کمک کرده است. اکنون لیزرها در بخشهای مختلفی مانند علوم ، صنعت ، پزشکی و الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند.

لیزرها را می توان با توجه به نوع کاربردی که برای آنها تعریف شده طبقه بندی کرد. لیزر به طور فزاینده ای در شاخه های مختلف پزشکی مانند پوست ، جراحی ، جراحی پلاستیک ، دندانپزشکی ، چشم پزشکی و اقدامات زیبایی استفاده می شود. از لیزرهایی که برای درمان های پوستی استفاده می شوند ، اغلب به عنوان لیزرهای آرایشی نامیده می شوند که در فاصله کمی پرتوی شدید نور با پراکندگی ناچیز تولید می کنند.

یکی از متداول ترین موارد استفاده از لیزرهای آرایشی را می توان در بر طرف کردن ضایعات سطح پوست مشاهده کرد که ممکن است به دلیل زخم و چین و چروک آسیب دیده باشد. لیزر در چندین جلسه لایه های نازک پوست نامنظم را از بین می برد. یکی دیگر از موارد رایج مربوط به از بین بردن موهای بدن است. همچنین می توان تاتو را با استفاده از لیزرهای آرایشی در چندین جلسه بسته به رنگ و عمق رنگدانه مورد استفاده در خال کوبی از بین برد.

از لیزرهای آرایشی همچنین برای درمان بیماری های مختلف پوستی مانند لکه های شراب بندر ، خال های عنکبوتی ، زگیل ها ، جوش های آکنه ، خال ها و خال ها و لنتیژنس (لکه های پیری) استفاده می شود. آنها برای تخریب دقیق بافت ضایعات پوستی بدون تأثیر بافت پوست در مناطق اطراف استفاده می شوند. آب موجود در رنگدانه های طبیعی مانند ملانین و هموگلوبین باعث جذب پرتوهای لیزر مورد استفاده در روش های جراحی زیبایی غیر تهاجمی می شود.

تمایل به داشتن ظاهری در همه انسان ها ذاتی است ، به همین دلیل تعداد بیشتری از افراد ترجیح می دهند جراحی های زیبایی با لیزر انجام دهند که ایمن تر  از سایر روش های ساینده برای جوان سازی پوست باشد.

منبع توسط Eric Morris

4 از 5 - (1 نظر)

حتما ببینید

نحوه کار دستگاه برش پلاسما CNC

دستگاه cnc برش پلاسما چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات که رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *