مروارید مصنوعی چگونه ساخته می شود

جنس مروارید از چیست؟ مروارید مصنوعی چگونه درست می شود؟

 مروارید چیست؟

مرواریدها از كربنات كلسیم ساخته شده اند و می توانند از حوادث كوچك طبیعت محسوب شوند. بعضی اوقات در زندگی صدف  یک انگل یا شن و ماسه کوچک در چین و چروک های بدن صدف ها وارد می شود. حیوان ماده ای به نام nacre ترشح می کند و نفوذ را با یک لایه سخت می پوشاند تا از آسیب رساندن به بقیه بدن محافظت کند. نتیجه ایجاد مروارید در داخل صدف است !

ناکر یک ماده بسیار سخت است و از ذرات کربنات کلسیم  تشکیل شده است که بهم پیوند می خورند و لایه ای از این ذرات ریز ، تقریباً مانند دیوار آجری می سازند. Nacre همچنین باعث ایجاد پوشش داخلی و براق در داخل پوسته می شود. این ماده توسط برخی نرم تنان به عنوان یک لایه پوسته داخلی تولید می شود. همچنین پوشش خارجی مرواریدها بسیار سخت و رنگین کمانی است.

دانشمندان با دستگاه لیزر آزمایش هایی انجام دادند و با حکاکی روی شیشه الگوهایی شبیه به آن آجرهای بدیع ایجاد کرده اند. نتایج 200 برابر سختی شیشه معمولی بود.

ویلیام ساویل کنت در سال 1845 در انگلیس متولد شد ، تحصیل کرده و سالها در استرالیا و نیوزیلند زندگی کرد. در سال 1889 ، او به عضویت کمیسیون شیلات در کوئینزلند درآمد. در سال 1892 ، وی به کمیساریای شیلات در استرالیای غربی ارتقا یافت ، منصبی که تا سال 1895 در آن مشغول بود. در این مدت وی آزمایش مرواریدها را در جزیره پنجشنبه تجربه کرد. روشی که وی ابداع کرد امروزه نیز مورد استفاده است. او حق ثبت اختراع خود را به یک تاجر ژاپنی فروخت که این کار را ترویج می کرد و آن را به جایی رساند که امروز است.

روند ایجاد یک مروارید پرورشی کاملاً ساده است .

یک قطعه کوچک کروی و صیقل خورده را با باز کردن جزئی در پوسته ، وارد گوشته صدف می کنند.

سپس صدف را در یک قفس قرار داده و به آب برمی گردانند و حدود دو یا سه سال در آنجا نگهداری می کنند در طول آن زمان ، دانه ها با لایه هایی از ناکر پوشانده می شوند. سرانجام ، مروارید به عنوان یک محصول زیبای با ارزش استخراج خواهد شد.

بنابراین اکنون به این سوال بازمی گردیم که مروارید سنگ است یا یک محصول حیوانی؟ شما قضاوت کنید

منبع توسط Joe Macmillan

4.5 از 5 - (2 نظر)

حتما ببینید

مزایا و معایب دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

در حقیقت این ماشینکاری CNC است که بهترین گزینه را برای هر کسی که به دنبال ساخت اجزای بسیار دقیق و با کیفیت بالا است فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *