چاپ سه بعدی چیست؟

چاپ سه بعدی چیست؟

چاپ سه بعدی را بعضی اوقات تولید افزودنی می نامند. این فرایند شامل استفاده از چاپگر برای ایجاد یک جسم جامد از یک پرونده الکترونیکی یا دیجیتالی است. به آرامی ، با شکل گرفتن جسم ، دستگاه لایه به لایه از ماده ایجاد می کند. این ماده می تواند پلاستیک ، فلز یا بسیاری از مواد دیگر باشد.

فرآیند

برای ایجاد یک شی با ابعاد ، شما باید با طراحی مجازی موردی که می خواهید بسازید شروع کنید. می توانید از یک برنامه مدل سازی برای ایجاد چیز کاملاً جدید استفاده کنید ، یا می توانید از یک اسکنر سه بعدی برای تهیه کپی از چیزی که از قبل وجود دارد استفاده کنید. یک اسکنر سه بعدی یک شی را به صورت دیجیتالی کپی می کند و آن را برای تکثیر در یک برنامه مدل سازی قرار می دهد.

این برنامه پرونده دیجیتال را دستکاری می کند تا آن را به صورت افقی در بسیاری از لایه های بسیار نازک برش دهد. بعد از این آماده سازی ، برنامه آن را روی چاپگر سه بعدی بارگذاری می کند. این دستگاه سپس هر لایه را با هم مخلوط می کند تا برشها نامرئی شوند و این باعث ایجاد جسم سه بعدی می شود.

روشهای مختلف

روش پخت لیزر انتخابی شامل ذوب لیزر با کمک پودری است که بین لایه های مواد جوش می خورد. این روش در ابتدا در دهه 1980 توسعه یافته است. مدل رسوب ذوب شده روش دیگری است که شامل یک سیم فلزی یا یک رشته پلاستیکی است که مواد را ذوب می کند تا لایه های ذوب شده ایجاد کند. این نوع تولید در اواخر دهه 1980 ایجاد شد. استریولیتوگرافی شامل ایجاد ماده جامد از مایع برای قرار دادن لایه ها روی یکدیگر برای ایجاد شکل یا جسم است. نور لیزر ماوراio بنفش باعث سخت شدن لایه ها می شود. این تکنیک از سال 1986 آغاز شد.

برنامه های عملی تجاری

این نوع چاپ کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف دارد. در صنعت پزشکی ، پزشکان می توانند مدل هایی از بدن و اعضای بدن انسان را برای استفاده در تحقیقات و آموزش ایجاد کنند. در حوزه معماری ، معماران می توانند مقیاس های متفاوتی از ساختمان ها را ارائه دهند تا به مشتریان ارائه دهند. همچنین می توان قطعات یا مواردی را که ممکن است در حال حاضر روی خطوط مونتاژ برای صنعت خودرو و تولید تجهیزات صنعتی و محصولات مصرفی ساخته می شود ، ایجاد کرد. این تغییر عمده در مونتاژ می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی شود زیرا شرکت ها نحوه تولید قطعات مورد نیاز محصولات خود را تغییر می دهند.

برنامه های شخصی

اگرچه چاپ سه بعدی به دلیل هزینه بالای تجهیزات هنوز یک پیشنهاد گران قیمت است ، اما قیمت ها به مکانی منطقی تر می رسند که مصرف کنندگان بتوانند در این فناوری سر و صدا کنند. دامنه قیمت تجهیزات برای اینکه علاقه مندان به خانه بتوانند این روند را کشف کنند ، از 250 دلار شروع می شود و بسته به چاپگر تا 2500 دلار می رسد.

برای سایرین که مایل به بررسی روند کار هستند ، ایجاد پرونده دیجیتالی در رایانه و انتقال آن به یک سرویس چاپ سه بعدی برای ایجاد شی the نیز امکان پذیر است. یا می توانید پرونده خود را مستقیماً به فروشگاه آجر و ملات ببرید و یا فایل دیجیتال خود را در وب سایت بارگذاری کنید. پس از پرداخت هزینه فرآیند ، شرکت شی object شما را ایجاد کرده و برای شما ارسال می کند.

این فناوری پیشرفته چاپ را کاوش کنید تا آینده طراحی و ایجاد را ببینید و اینکه چگونه می توانید از آن در کارهای شخصی یا حرفه ای خود استفاده کنید.

منبع توسط Andrew Stratton

4.3 از 5 - (3 نظر)

حتما ببینید

مزایا و معایب دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

در حقیقت این ماشینکاری CNC است که بهترین گزینه را برای هر کسی که به دنبال ساخت اجزای بسیار دقیق و با کیفیت بالا است فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *