مزایا و معایب دستگاه برش پلاسما

مزایا و معایب دستگاه برش پلاسما

برای بیش از 50 سال ، برش های پلاسما روش ارجح برش فلز بوده اند. از دهه 70 ، آنها مقبولیت گسترده ای در صنعت پیدا کرده اند زیرا چندین مزیت نسبت به سایر روش های برش دارند.

بیایید نگاهی به مزایا و معایب تجهیزات برش پلاسما CNC بیندازیم.

طرفداران:

  • سریع – نیازی به پیش گرم شدن نیست ، بنابراین مشعل می تواند بلافاصله برش را شروع کند. با سرعت تا 500IPM ، بسته به نوع قطعه می تواند با دستگاه برش لیزری رقابت کند.
  • همه کاره – قادر به سوراخ کردن ، برش پیچیده و مورب در یک عملیات. برش دهنده های پلاسما می توانند به طور موثری هر فلز رسانای الکتریکی تا ضخامت 6 اینچ را برش دهند.
  • دقیق – همراه با پیشرفته ترین نرم افزار و اجزای با دقت بالا ، نیاز به عملیات ثانویه پرهزینه برطرف می شود. سر مشعل توسط کامپیوتر کنترل می شود ، و برش های تمیز و تیز ایجاد می کند.
  • کیفیت برش بالا – لبه های کم عمق و با کیفیت بالا ادغام فشرده بین مشعل برش و نرم افزار منجر به تولید با کیفیت بالا می شود.
  • آسان برای استفاده – اگرچه یک ماشین CNC پیچیده به نظر می رسد ، اما نرم افزار CNC (با کنترل عددی رایانه) بیشتر حدس ها را از برش می کشد. با یک بسته پیشرفته ، حتی یک اپراتور برای اولین بار قادر به ایجاد نتایج شگفت انگیز است.
  • بی خطر – اکثر سیستم های با کیفیت سیستم دود یا اگزوز را برای جلب دود از اپراتور ارائه می دهند.

موارد منفی:

  • لبه های سخت شده – پلاسما یک منطقه تحت تأثیر گرما ایجاد می کند و لبه های ماده بریده شده را سخت می کند.
  • دورس – اکثر قطعات برش خورده دارای پلاسما هستند که باید از قطعه تمیز شوند اما با استفاده از سیستم های برش پلاسما با عملکرد بالا امروزه این امر به حداقل رسیده است
  • هزینه – برش های پلاسما CNC می توانند هزینه بیشتری داشته باشند ، اما سرعت برش سریعتر و کیفیت برش بالا امکان تولید سریعتر با کار ثانویه با کار کمتر را فراهم می کند. کارایی و دقت طولانی مدت عناصری هستند که در هزینه های کلی برش پلاسما نه فقط در قیمت تعیین می شوند.

امروزه بسیاری از برش های پلاسمای ارزان قیمت ، متوسط ​​و بی کیفیت در بازار موجود هستند. طراحی ضعیف ، کار ضعیف ، فناوری قدیمی و اجزای ناکارآمد به طور قابل توجهی عمر یک برش دهنده پلاسما را کاهش می دهد و شرکت ها را از دستیابی به بهره وری و صرفه جویی در هزینه مورد انتظار بازمی دارد. آنچه که از قبل بسیار مهم به نظر می رسد در پایان برای شما هزینه و وقت خواهد کرد.

هنگام مقایسه روش های برش یا خرید دستگاه CNC بعدی خود ، یک برش دهنده پلاسما را در نظر بگیرید. لیست گسترده مزایا ، یا مزایای آن ، آن را به یک دستگاه برش قابل توجه و سودآور تبدیل کرده است. همه دستگاه ها نیز لیست معایب خاص خود را دارند. قبل از خرید کاملاً تحقیق کنید.

منبع توسط Tom Cartwright

4.5 از 5 - (2 نظر)

حتما ببینید

مزایا و معایب دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

در حقیقت این ماشینکاری CNC است که بهترین گزینه را برای هر کسی که به دنبال ساخت اجزای بسیار دقیق و با کیفیت بالا است فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *