چاپ سه بعدی و کاربرد آن در نمونه سازی

چاپ سه بعدی و کاربرد آن در نمونه سازی

تولید هر محصول می تواند یک فرآیند طولانی ، پیچیده و گران قیمت باشد که شامل آزمایشات و خطاهای زیادی است. این فرآیند شامل طراحی ، ترسیم ، آزمایش ، تغییر ، تصحیح ، طراحی مجدد و غیره است. قبل از تولید انبوه آن ، کار زیادی برای تکمیل هر قسمت انجام می شود. این همان جایی است که نمونه سازی می تواند کمک بسیاری کند. با ساخت ، ماشینکاری یا تولید نمونه اولیه می توان یک مدل اولیه ایجاد کرد ، آن را آزمایش و ارزیابی کرد و تغییرات و تغییرات لازم را در آن ایجاد کرد ، همه اینها قبل از راه اندازی تولید است. نمونه سازی برای تأیید طراحی محصول و مونتاژ آن بسیار مهم است.

فرآیند نمونه سازی امکان کشف خطاها را در مراحل اولیه فراهم می کند ، بنابراین می توان برای به کمال رساندن محصول دوباره طراحی کرد. این کار برای فرآیند کارایی ایجاد می کند و باعث صرفه جویی زیادی در وقت و بودجه شرکت ها می شود ، خصوصاً در مواردی که جدول زمانی سفت و سخت یا بودجه محدودی در آن درگیر است.

امروزه بسیاری از شرکت ها به چاپ سه بعدی روی آورده اند که یک راه حل عالی برای تولید نمونه اولیه است ، به ویژه در مواردی که مدل نمونه اولیه باید بسیار دقیق باشد یا برای جزئیات دقیق به صورت سفارشی تنظیم شود.

فناوری چاپ سه بعدی که به ساخت افزودنی نیز معروف است ، در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. قطعات تعبیه شده در چاپگر سه بعدی مستقیماً از پرونده طراحی ایجاد می شوند. این بدان معنی است که شما می توانید از زمان و هزینه ابزارآوری جلوگیری کنید ، همچنین می توانید طرح ها را به صورت دیجیتالی تغییر دهید و در زمان کمتری نمونه های اولیه را ایجاد کنید و به روند تولید و تولید سریعتر کمک کنید. علاوه بر این ، چاپگر سه بعدی می تواند از چند ماده به طور همزمان برای تولید نمونه اولیه استفاده کند.

هنگام ایجاد قطعه با چاپگر سه بعدی ، می توانید مدل یا نمونه اولیه آن را ببینید ، آن را لمس کرده و بررسی کنید. آنچه شما در دست دارید یک نمونه فیزیکی از محصول نهایی شماست. می توانید آن را از مواد مشابه یا مشابه محصول نهایی تهیه کنید. شما همچنین می توانید محصول خود را تحت شرایط و شرایط طاقت فرسا مانند مقاومت در برابر باد ، گرما ، آب ، پوشش ، رنگ و غیره آزمایش کنید.

مرحله آزمایش بسیار مهم است ، بنابراین شما می توانید تغییرات و اصلاحات لازم را در محصول انجام دهید. تا آنچه که شما به دنبال یک محصول با کیفیت هستید اطمینان حاصل شود. شما نمی توانید این کار را انجام دهید مگر پروژه شما در یک طراحی CAD در رایانه شما به بهترین شکل طراحی و قبل از ساخت قالب به صورت یک نمونه پیش ساخته توسط پرینتر 3 بعدی اجرا شود.

در سال های اخیر پرینترهای سه بعدی سریعتر ، استفاده آسان تر و همزمان کار با چندین ماده  فراهم شده و بنابراین محبوب تر شده اند. می توان از آنها در کنار دستگاه برش لیزری و سی ان سی ها برای ایجاد نمونه های اولیه تولید صنایع ، از جمله تولید صنعتی ، خودرو ، هوا فضا ، دفاعی ، دارویی ، پزشکی ، دندانپزشکی و بهداشت ، ورزش ، هنر ، معماری ، مدل های سرگرمی ، کالاهای مصرفی و الکترونیکی و بسیاری دیگر استفاده کرد. نه تنها چاپ سه بعدی از نظر اقتصادی و از نظر زمانی سودمند است ، بلکه روند تولید آن یک روش اکولوژیکی برای ایجاد محصول را به شما معرفی می کند – مواد قراضه زیادی که باید بازیافت شوند در این کار دخیل نیستند. در حقیقت ، آینده توسعه و تولید محصول اکنون در دست چاپگرهای با تکنولوژی پیشرفته است.

منبع توسط Sig Barnea

4.3 از 5 - (3 نظر)

حتما ببینید

مزایا و معایب دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

در حقیقت این ماشینکاری CNC است که بهترین گزینه را برای هر کسی که به دنبال ساخت اجزای بسیار دقیق و با کیفیت بالا است فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *