چاپ لیزری آینده چاپ دیجیتال

از فناوری کامپیوتر به صفحه (CTP) به طور روزمره در کارگاه های افست ، فلکسوگرافی و چاپ صفحه استفاده می شود. در مورد صنعت چاپ پد ، تجهیزات رایانه به صفحه – سیستم های صفحه اچ لیزر – به تازگی معرفی شده اند. با این حال ، با آخرین پیشرفت ها ، سیستم های مبتنی بر لیزر این توانایی را دارند که طی دو سال آینده بازار چاپ پد را تسخیر کنند.

مزایای CTP:

o سیستم های لیزری کاربر را قادر می سازد فقط در مدت ۱ تا ۵ دقیقه یک فایل گرافیکی دیجیتال را به تصویر اچ با بالاترین کیفیت تبدیل کند.

o هزینه های فیلم ها ، مواد شیمیایی ، حمل و نقل مواد مصرفی ، واحدهای قرار گرفتن در معرض و حذف مواد خطرناک ، و همچنین قراردادهای نگهداری تجهیزات پردازش و هزینه های برون سپاری ساخت ورق های فولادی ، حذف می شوند. صفحات لیزر اچ دو طرفه می توانند حداکثر چهار تصویر را در خود جای دهند که باعث کاهش استفاده از صفحه می شود.

o ساخت یک صفحه چهار مرحله دارد: فایل گرافیکی را به نرم افزار سیستم وارد کنید ، الگوی نیم بند را روی تصویر اعمال کنید ، پارامتر اچ-عمق را در نرم افزار عملیاتی لیزر مشخص کنید و start را فشار دهید.

o گرافیک های با تصویر لیزر نسل اول هستند بنابراین از دست دادن وضوح تصویر کم نمی شود.

o عمق اچ و الگوی نیم تنه را می توان به طور دقیق تنظیم کرد تا با نوع تصویری که می خواهید چاپ کنید ، ویسکوزیته و رئولوژیکی جوهر استفاده شده ، سرعت دستگاه چاپ و دورومتر لنت های چاپی مورد استفاده متناسب باشد. از آنجا که مشخصات را می توان در رایانه ذخیره کرد ، کیفیت تصویر حاصل کاملاً قابل تکرار است.

o سیستم های CTP مبتنی بر لیزر می توانند حکاکی لیزری را برای گرافیک های زیبا ، ترکیبی خوب / پررنگ و پررنگ در خود جای دهند.

o صفحات حکاکی شده با لیزر دارای قلم زنی با دیواره مستقیم و مرکب دقیق تری نسبت به برشهای پلیمری و صفحات فولادی نازک یا ضخیم هستند.

انتخاب سیستم CTP:

۱٫ نوع لیزر

امروزه از سه نوع لیزر برای ساخت صفحات چاپ پد استفاده شده است: گارنت آلومینیوم ایتریوم (YAG) با پمپ دیود ، لیزر الیاف ایتربیوم (طول موج YAG) و CO2. تفاوت اصلی بین این واحدها ، تعمیر و نگهداری ، اندازه لکه و توانایی اچ در مواد مختلف است.

نگهداری – YAG پمپ شده با دیود دارای یک نوار دیود است که گرم می شود و می تواند پس از حدود ۱۰،۰۰۰ ساعت استفاده گرم شود و نیاز به تعویض پر هزینه دارد. لیزرهای ایتربیوم و لیزر CO2 فاقد نوار دیود هستند بنابراین برای ۷۰۰۰۰ ساعت کار هیچگونه نیاز به نگهداری ندارند.

اندازه لکه – از آنجا که طول موج لیزر YAG (1.064 میکرون) ده برابر کوچکتر از طول موج CO2 (10.64 میکرون) است ، نمونه اول قادر به تولید گرافیک دقیق تر از CO2 است.

مواد – لیزرهای YAG به طور ایده آل برای فلزات مناسب هستند. پرتوی لیزر CO2 توسط مواد آلی – چوب ، کاغذ ، پلاستیک ، شیشه ، منسوجات و لاستیک بهتر جذب می شود.

۲٫ نرم افزار

برای اطمینان از ادغام یکپارچه در روند کار شرکت هدف ، نرم افزار لیزر باید بتواند فایل های .ai (Adobe Illustrator) ، .dxf (CorelDRAW ، AutoCad) و .bmp (بیت مپ ها ، شیب ها ، تصاویر رنگی فرایند) را وارد کند.

برای دستیابی به الگوی نیمه یا نقطه ، نرم افزار باید بتواند دریچه های مختلف (یا جدایی بین خطوط لیزر) را بر روی تصویر اعمال کند. برای گرافیک های ریز خط می توان یک دریچه کوچک استفاده کرد ، برای گرافیک های پررنگ یک دریچه بزرگتر از “پیمایش” جلوگیری می کند.

قدرت و فرکانس لیزر برای تنظیم دقیق عمق صفحه باید متغیر باشد تا بهترین صفحه چاپ را برای نوع جوهر ، سرعت تولید و بستر فراهم کند. عمق هدف اچ در صفحه ۰٫۰۰۱ “است

۳٫ ویژگی های سیستم

سیستم های CTP چندین ویژگی در دسترس را برای بررسی دارند:

  • اندازه رد پای سیستم – سیستم مستقل یا نیمکت نشین
  • نرم افزار ردیابی برداری
  • فاصله کانونی را میکرو تنظیم کنید
  • سیستم های ثبت پلاک
  • سیستم های تخلیه ذرات
  • اشاره گر لیزری قبل از اچ
  • در دسترس بودن بارگذاری خودکار
  • در دسترس بودن گسترش آینده

برای اطلاعات بیشتر لطفاً به صفحه Inkcups Now در چاپ رایانه به صفحه پد و حکاکی های لیزر کامپیوتر به صفحه مراجعه کنید.

بنیامین آدنر ، رئیس Inkcups Now Corp.

منبع توسط Benjamin Adner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
مشاور آنلاین
سلام . وقت بخیر
قربانی هستم ، مدیر فروش تابش لیزر
به صورت آنلاین در برنامه واتس آپ پاسخگوی سوالات شما هستم .
برای ادامه گفتگو در واتس آپ، بر روی گزینه "شروع گفتگو" کلیک نمایید.