چاپ لیزری آینده چاپ دیجیتال

از فناوری کامپیوتر به صفحه (CTP) به طور روزمره در کارگاه های افست ، فلکسوگرافی و چاپ صفحه استفاده می شود. در مورد صنعت چاپ پد ، تجهیزات رایانه به صفحه – سیستم های صفحه اچ لیزر – به تازگی معرفی شده اند. با این حال ، با آخرین پیشرفت ها ، سیستم های مبتنی بر لیزر این توانایی را دارند که طی دو سال آینده بازار چاپ پد را تسخیر کنند.

مزایای CTP:

o سیستم های لیزری کاربر را قادر می سازد فقط در مدت 1 تا 5 دقیقه یک فایل گرافیکی دیجیتال را به تصویر اچ با بالاترین کیفیت تبدیل کند.

o هزینه های فیلم ها ، مواد شیمیایی ، حمل و نقل مواد مصرفی ، واحدهای قرار گرفتن در معرض و حذف مواد خطرناک ، و همچنین قراردادهای نگهداری تجهیزات پردازش و هزینه های برون سپاری ساخت ورق های فولادی ، حذف می شوند. صفحات لیزر اچ دو طرفه می توانند حداکثر چهار تصویر را در خود جای دهند که باعث کاهش استفاده از صفحه می شود.

o ساخت یک صفحه چهار مرحله دارد: فایل گرافیکی را به نرم افزار سیستم وارد کنید ، الگوی نیم بند را روی تصویر اعمال کنید ، پارامتر اچ-عمق را در نرم افزار عملیاتی لیزر مشخص کنید و start را فشار دهید.

o گرافیک های با تصویر لیزر نسل اول هستند بنابراین از دست دادن وضوح تصویر کم نمی شود.

o عمق اچ و الگوی نیم تنه را می توان به طور دقیق تنظیم کرد تا با نوع تصویری که می خواهید چاپ کنید ، ویسکوزیته و رئولوژیکی جوهر استفاده شده ، سرعت دستگاه چاپ و دورومتر لنت های چاپی مورد استفاده متناسب باشد. از آنجا که مشخصات را می توان در رایانه ذخیره کرد ، کیفیت تصویر حاصل کاملاً قابل تکرار است.

o سیستم های CTP مبتنی بر لیزر می توانند حکاکی لیزری را برای گرافیک های زیبا ، ترکیبی خوب / پررنگ و پررنگ در خود جای دهند.

o صفحات حکاکی شده با لیزر دارای قلم زنی با دیواره مستقیم و مرکب دقیق تری نسبت به برشهای پلیمری و صفحات فولادی نازک یا ضخیم هستند.

انتخاب سیستم CTP:

1. نوع لیزر

امروزه از سه نوع لیزر برای ساخت صفحات چاپ پد استفاده شده است: گارنت آلومینیوم ایتریوم (YAG) با پمپ دیود ، لیزر الیاف ایتربیوم (طول موج YAG) و CO2. تفاوت اصلی بین این واحدها ، تعمیر و نگهداری ، اندازه لکه و توانایی اچ در مواد مختلف است.

نگهداری – YAG پمپ شده با دیود دارای یک نوار دیود است که گرم می شود و می تواند پس از حدود 10،000 ساعت استفاده گرم شود و نیاز به تعویض پر هزینه دارد. لیزرهای ایتربیوم و لیزر CO2 فاقد نوار دیود هستند بنابراین برای 70000 ساعت کار هیچگونه نیاز به نگهداری ندارند.

اندازه لکه – از آنجا که طول موج لیزر YAG (1.064 میکرون) ده برابر کوچکتر از طول موج CO2 (10.64 میکرون) است ، نمونه اول قادر به تولید گرافیک دقیق تر از CO2 است.

مواد – لیزرهای YAG به طور ایده آل برای فلزات مناسب هستند. پرتوی لیزر CO2 توسط مواد آلی – چوب ، کاغذ ، پلاستیک ، شیشه ، منسوجات و لاستیک بهتر جذب می شود.

2. نرم افزار

برای اطمینان از ادغام یکپارچه در روند کار شرکت هدف ، نرم افزار لیزر باید بتواند فایل های .ai (Adobe Illustrator) ، .dxf (CorelDRAW ، AutoCad) و .bmp (بیت مپ ها ، شیب ها ، تصاویر رنگی فرایند) را وارد کند.

برای دستیابی به الگوی نیمه یا نقطه ، نرم افزار باید بتواند دریچه های مختلف (یا جدایی بین خطوط لیزر) را بر روی تصویر اعمال کند. برای گرافیک های ریز خط می توان یک دریچه کوچک استفاده کرد ، برای گرافیک های پررنگ یک دریچه بزرگتر از “پیمایش” جلوگیری می کند.

قدرت و فرکانس لیزر برای تنظیم دقیق عمق صفحه باید متغیر باشد تا بهترین صفحه چاپ را برای نوع جوهر ، سرعت تولید و بستر فراهم کند. عمق هدف اچ در صفحه 0.001 “است

3. ویژگی های سیستم

سیستم های CTP چندین ویژگی در دسترس را برای بررسی دارند:

  • اندازه رد پای سیستم – سیستم مستقل یا نیمکت نشین
  • نرم افزار ردیابی برداری
  • فاصله کانونی را میکرو تنظیم کنید
  • سیستم های ثبت پلاک
  • سیستم های تخلیه ذرات
  • اشاره گر لیزری قبل از اچ
  • در دسترس بودن بارگذاری خودکار
  • در دسترس بودن گسترش آینده

برای اطلاعات بیشتر لطفاً به صفحه Inkcups Now در چاپ رایانه به صفحه پد و حکاکی های لیزر کامپیوتر به صفحه مراجعه کنید.

بنیامین آدنر ، رئیس Inkcups Now Corp.

منبع توسط Benjamin Adner

لطفا به این مطلب ، امتیاز دهید

حتما ببینید

نحوه کار دستگاه برش پلاسما CNC

دستگاه cnc برش پلاسما چگونه کار می کند؟

پلاسما فقط در دماهای بسیار بالا وجود دارد و توسط سیستم های برش پلاسما برای برش فلزات که رسانای الکتریکی بسیار خوبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *