کارتریج پرینتر لیزری

کارتریج پرینتر لیزری

کارتریج تونر چیست؟

یک چاپگر لیزری بدون کارتریج هیچ کاربردی ندارد. کارتریج تونر که بخشی از پرینترهای لیزری است و برای چاپ متن و تصاویر روی کاغذ استفاده می شود. یک کارتریج تونر شامل یک مخلوط خوب و خشک از ذرات پلاستیک ، کربن ، سیاه و سایر مواد رنگ آمیزی برای تولید تصویر روی کاغذ است.  درام با شارژ الکترواستاتیک برای انتقال تونر به کاغذی که با استفاده از غلطک های گرم شده از نوع Variants کاغذ را ترکیب می کند ، استفاده می شود.

پرینتر های لیزری سطح پایین تا متوسط ​​شامل دو قسمت مصرفی است: الف) کارتریج تونر (ظرفیت معمول 2000 صفحه) (ب) واحد تانک پودر (ظرفیت معمول 40000 صفحه).

کارتریج های تونر وجود دارد که Drum Unit را در طراحی خود گنجانده است. این بدان معنی است که هر بار که تونر را تعویض می کنید ، باید واحد درام را نیز تعویض کنید. برای بسیاری  این نوع کاترتریج مقرون به صرفه نیست و کاملا غیرضروری است.

انواع کارتریج

اصل: به عنوان “اصلی” یا “OEM” نیز شناخته می شود. تولید شده توسط سازندگان چاپگر ، در صورت استفاده از تونر مارک اصلی تضمین هایی را ارائه می دهد اما در صورت عدم استفاده تهدید می کند. این نوع کارتریج گرانتر از شارژ مجدد ، کارتریج سازگار یا کارتریج مجدد است. اما اگر به اندازه کافی هوشمند هستید می توانید این مارک کارتریج را از یک خرده فروش متخصص در زمینه کاهش شدید قیمت خریداری کنید.

سازگار: به آن “Generic” یا “مارک جایگزین” نیز گفته می شود زیرا توسط شرکت های شخص ثالث تولید می شود و با نام تجاری متفاوت به فروش می رسد زیرا توسط شرکت های اصلی تولید نمی شود. به دلیل قانون ثبت اختراع و محدودیت ، این کارتریج از نظر طراحی کمی متفاوت به نظر می رسد. برخی معتقدند که این کارتریج خاص از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار است اما هیچ کس در مورد اجزای مقرون به صرفه آن در مقایسه با کارتریج های اصلی بحث نمی کند.

ساخت تونر

از طریق فرز هواجت، با ترکیب مواد تشکیل دهنده پلاستیک و کربن ساخته شده که شکسته یا گلوله شده و به پودر ریز با اندازه ذرات کنترل شده تبدیل می شود. این منجر به گرانولهای تونر در اندازه های مختلف و اشکال کروی می شود. برای نتیجه بهتر ، برخی از شرکت ها از یک فرآیند شیمیایی برای رشد ذرات تونر از معرف های مولکولی برای اندازه و شکل یکنواخت تر ذرات تونر استفاده می کنند که اجازه تولید دقیق رنگ و استفاده موثر از تونر را می دهد.

قیمت

بعضی اوقات کارتریج های تونر می توانند هزینه بیشتری نسبت به خود چاپگر داشته باشند. اما اگر فقط چاپگر لیزری از کیفیت پایین و ارزان برخوردار باشد ، قیمت تونر از قیمت چاپگر بیشتر است! بنابراین منطقاً کسانی که دارای چاپگر لیزری با قیمت ارزان هستند ، معمولاً هنگام اتمام کارتریج چاپگر ، کل چاپگر را دور انداخته و اقدام به یک چاپگر جدید می نمایند . با این حال ، اگر مصرف کنندگان بخواهند هزینه خود را کاهش دهند ، می توانند تونرهای لیزری با مارک عمومی تولید شده توسط شرکت های دیگر به غیر از تولید کننده چاپگر را که در بازار با نرخ بسیار کمی موجود است ، خریداری کنندو یا در صورت امکان اقدام به شارژ کارتریج پرینتر های خود نمایند.

عملیات پاکسازی

هرگز از آب سرد برای شستن تونر استفاده نکنید زیرا پوست و لباس ها را می شوید ، اما آب گرم یا ولرم باعث نرم شدن تونر در محل می شود. نباید تونر را با یک تمیز کننده خانگی معمولی جارو برقی کرد. اگر به اشتباه تونر به داخل چاپگر لیزری ریخت ، از شیلنگ رسانای الکتریکی و یک فیلتر با کارایی بالا (HEPA) برای تمیز کردن موثر استفاده کنید.

منبع توسط Preston Romeo

4.5 از 5 - (4 نظر)

حتما ببینید

مزایا و معایب دستگاه cnc

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی CNC

در حقیقت این ماشینکاری CNC است که بهترین گزینه را برای هر کسی که به دنبال ساخت اجزای بسیار دقیق و با کیفیت بالا است فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *